Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Yaşam
   Borsa / Tüyo
   yokmu tüyo?

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
MEHMET_K
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Merkez
Denizli
Aktif Toplam Yazı : 1
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 03.01.2014 08:36

bu aralar ne önerirsiniz? flash hisse arıyorum..

bahtsizbedevii
  • Ekle
46 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
Aktif Toplam Yazı : 40
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.01.2014 11:53

dolar 2,20 driencini kırdı...marta kadar 2,40 sene sonu beklentim 2,50 ...usd/euro parite beklentim de önümüzdeki ay fed ( amerikan merkez bankası ) tahvil alımında bir 10 milyar dolar azaltıma gitmesi ile birlikte ve mayıs ayı sonunda tahvil alımını kesmesi bekletim dogrultusunda pariteninde 1,36 lardan 1,28 -1,26 aralıgına gerilemesi...
endekste ise senenin ilk yarısına kadar önce 58000 secim sonuçlarına baglı olarakta 48 000 lere kadar düşüş bekletim dahilinde.. hisse bazlı...düşüş gerçekleştikten sonra bakarız.... düşen bıçak tutulmaz misali..önce düşmesini bekleyelim bir taban oluşumu gerçekleşsin..siyasi bakımdan ortalık yatışsın bakarız .. borsada fırsatlar bitmez...
NOT: VİOP la ilgilenen varmi ?

bahtsizbedevii
  • Ekle
46 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.01.2014 12:13

borsanın testere yaptıgı aşagı yukarı çok dalgalandıgı bir dönmede hisse bazlı girmek riskli..o yüzden tüyo vermek veya almak..tüyo veya duyumlara göre hareket etmek insanı batırabilir..insanların kendi yatırım kararlarını kendi başlarına almaları en mantıklı yatırımdır.. borsa at yarışı yada kumar degil bir yatırım şeklidir.. eger teknik analiz ve temel analiz bilginiz varsa..biligleriniz dahilinde yatırım en mantıklı olandır...bedava peynir sadece fare kapanında olur..genel anlamda öngörülerimizi yazmak tır en önemlisi .. diyelim ben burada eregli uçacak kaçacak dedim..ve sadece ben oyle dedim diye burayı okuyup gecen biri birikimini eregliye yatırdı kar ederse karından bana pay mı vercek.. yada zarar ederse zararının telafisini benden isteyebilecekmi ?....genel konjektürle ilgili fikirlerimizi yazalım yada aldıgımız pozisyonları yazalım...buraya yazdıklarım ve yazacaklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir.. sadece şahsi düşüncelerimdir...

bahtsizbedevii
  • Ekle
46 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.01.2014 13:45

buradan takip eden kaç kişi var .. fikir alışverişi yapabilcegim kimler var ..yoksa kendi çalıp kendim oynuyormuş gibi hissedecegim.....iyisimi fikir beyan etmeden...sadece almış oldugum pozisyonları..soyleyim.. şu an viop ta kısa pozisyondayım... ama zaten dün itibari ile açmış oldugum için..anlık yazılmadıgı için poz mikatrını yada seviyesini yazmaya gerek yok...bundan sonra poz aldıgımda yazaım seviyeleri ve miktarları...
buraya grafik yapıştıramadıgım için teknik olarak birşeyler karalamak zor olacagından.. temel olarak nelere baktıgımı belirteyim.. öncelikle yurt dişi borsaları takip önemli...http://tr.investing.com/indices/turkey-indices bu link ten dünya endekslerini emtia fiyatlarını dünya devlet tahvil fiyatlarını ( aynı zamanda tabii ki türkiye ) takip etemkte fayda var...ayrıca matriks üzerinden dünya daki verileri ..avrupa ve amerika istahda mverileri imalat verileri, fed ( amrikan merkez bankası ) ecb ( avrupa merkez bankası ) topalnatılarını ve para polialarını vs vs takip etmelisiniz..tüm bunların yanında birazda teknik analiz biliginiz olmalı.. çok detaycı olmamak kaydı ile.. teknikte ne kadar çok detaya girerseniz o kadar çok kafanız karışır...o yüzden ben sadece saatlik günlük ve haftalık harektli ortalamaları takip ediyorum.. ve günlüklere göre pozisyon alıyorum.. dakikalık 5 dakikalık ..hafgtalık aylık vs vs girerseniz..gerekiszi bir sürü indikatör bakarsanız kafanız karışır...sizde kendinizce sadece bir kaç indikatör belirleyin..ve size göre en saglıklı sinyal verene göre işlem yapın derim...

bahtsizbedevii
  • Ekle
46 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.01.2014 15:35

imdi kısaca nelere baktıgımdan bahsettim.. neden kısa pozisyondayım...17 aralık süreci falan bana sorarsanız bunların hepsi sadece birer ilüzyon... aynen 2001 krizinde oldugu gibi piyasada zaten bir kriz vardi anayasa kitapçıgı atılması olayı krizi tetikleyen neden oldu...şimdide dünya daki konjektür degişiyor.. ve bir sebep aranıyor..o sebepte yok gezi parkı olayları yok 17 aralık süreci vs deniyor.. son bir senede... bizim göstege tahvil faizimiz %4,60 lardan %10 lara çıktı...bunun sebebini gezi ya 17 aralıga baglayanın aklına şaşarım.. amrikada da faizler 10 yıllıklar %0,90 lardan %3 lere dayandı.. yani 3 kat arttı...amerikada da gezi parkı eylemlerimi oldu ?
hayır ...sadece son 10 senede amerika kendi iç talebini canladırmak adına sürekli para pompaladı piyasaya...o bedava para döneminin sonuna gelindi...artık amerika krizden çıktı ekonomi rayına oturdu..ve amerika şimdi bugüne kadar basmış oldugu o serseri parayı geri çekebilmek adına faizleri yukseltiyor..amerikada faizler yukseldikçe bizde de yukseliyor.. ve para anavatanına geri dönüyor olan biten hepsi bu.. yok faiz lobisi yok dolar lobisi ..yok rant lobisi soylemleri hepsi hikaye..dünya da bol ve ucuz para varken .. ben ekonomiyi şahane idare ettim deniyorsa eger.. şimdi de bol ve ucuz para bittiginde yok dış mihraklar faiz lobisi dolar lobisi diye sanal düşmanlar yaratarak toplumu bölmeye gerek yok....

bahtsizbedevii
  • Ekle
46 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.01.2014 15:49

şimdi dünya yı ve bizi bekleyen tehlikeden biraz bahsedeyim...80 -90 lı yıllarda enflasyon , enflasyon canavarı vs vs diye çok duyardık.. ve kanıksamıştık.. şimdi artık şu terimleri duymaya hazırlanın...deflasyon ve stagflasyon...gelişmiş ülkelerin (ameirka hariç .. çünkü bu amerikanın kendi para polikasının küresel ekonomide ki yarattıgı kaostur..kendini kurtarabilmek adına) riski deflasyondur...deflasyon ne demek..? fiyatların talep yetersizligi nedeni ile geri gelmesi...şimdi düşüneblirsiniz ne güzel işte fiyatlar geri geliyor...hayat ucuzluyor..ama işin rengi öyle degil.. iş yapıyorsunuz diyelim.. ve kredi borcunuz var .. fiyaların gerilemesi ile geliriniz düşüyor.. ama kredi borcunuza faiz işlemeye devam ediyor.. yada şöyle açıklayım 200 bin tl lik bir gayrimenkulunuz var..onu teminat gösterdiniz işiniz için kredi çektiniz..ne olur en fazla o gayrimenkulu kaybedrim diyorsunuz.. fakat varllık fiyatları geriledi ..gayrimenkulunuz 150 bin tl ye düştü ..ama kredi faizinden dolayı borcunuız 250 bin tl oldu.. gayrimenkul elinizden gitse bile artık borcunuzu karşilayamaz hale geliyor...halen daha 100 bin tl borcunuz oluyor...avrupa da staflasyon riski var.. o yüzden dün imf başkanı açıklama yapıyor..ve FED in aynı para polikasına devam etmesi gerektigini soyluyordu.. aynı FED ise dünya beni ilgilendirmez ben kendi polikama bakarım diyor.. benmi onlara borçlanın dedim diyor bir nevi...şimdi birazda bizi bekleyen tehlikeden bahsedeyim.. yani stagflasyon dan...

bahtsizbedevii
  • Ekle
46 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.01.2014 15:53

stagflasyon nedir? google amca ya sordum ilk çıkan tanımı buraya kopyalıyorum.....bu kısım benim tanımım degildir... Stagflasyon, ekonominin eksik istihdam ve potansiyel üretim seviyesinin altında olmasına karşılık, genel fiyat seviyesinin yükseldiği durum olarak tanımlanabilir. Monetarist iktisatçılara göre stagflasyonun nedeni ekonomi politikası otoritelerinin işsizliği doğal işsizlik oranının altına çekmek için global talebi uyarmalarıdır.

Stagflasyonun başka bir teorik açıklaması F. Von Hayek tarafından yapılmıştır. Hayek’e göre, enflasyona neden olan parasal genişleme, önce faiz haddini geçici olarak normal seviyesinin altına indirir. Faiz haddindeki bu düşme başlangıçta rantabl olmayan yatırım projelerini rantabl hale getirir. Girişimciler bu gelişmenin devamlı olacağını sanarak bütün marjinal projeleri uygulamaya koyacaklardır. Ancak bir süre sonra faiz haddi normal seviyesine döndüğünde, bu projelerin bir çoğu rantabl olmaktan çıkacaktır. Muhtemelen, henüz tamamlanmamış, inşa aşamasında olan projeler yarım bırakılacaktır. Ötede istihdam edilenler işlerini kaybedeceklerdir. Kısaca, Hayek’e göre, stagflasyonun nedeni yanlış para politikası ile faiz haddinin yanlış yönlendirilmesi ve marjinal yatırım projelerine kaynak tahsis edilmesidir.

Kaynak: Prof. Dr. Hüseyin Şahin

bahtsizbedevii
  • Ekle
46 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.01.2014 16:11

şimdi tarifi biraz acalım bakalım.. ekonominin eksik istihdam ve potansiyel üretim seviyesinin altında olmasına karşilik fiyaların sürekli artması .. yani işsizlik had safhada iken ve buna baglı olarak talep olmamasına ragmen fiyatların sürekli artması durumu...pekiii ekonomi polikalarını uygulayanlar bunu nasıl çözeceklerini düşündüler.. faizleri aşagıya çekeriz ..insanlar kolayca kredi çekerler.. paraya kolay ulaşırlar ve harcama yaparlar ..ve ekonomi canlanır...bütün bunlar gerçekleştimi sizce ? bence evet.. asgari ücretle gecinen kişiler bile maaşlarının 3 katı ederinde telefon taşır oldular..5 -6 yıllık kazanclarını arabalara bagladılar... şehirmekezinden km lerce uzak dagda bayırda olan evlere sırf akıllı ev diye yada uyduruktan500-600 konutluk 2000-3000 kişinin kalabildigi yerlerde 250 mtere kare havuzu var diye sırf havuzu var diye ama istifade edemedikleri sitelerden astronomik rakamlara evler aldılar...ve bu yatırımlar mantıklı geldi insanlara...ama suni olarak düşürülen faizler şimdi artmaya başlayınca talep kesildi...bu talebin kesilmesi sonucu büyük bir işsizlik sendromu başlayacaktır.. ve işsiz kalan kesim borç içinde şu anda..gelir olmayıp büyüyen bir borç sonunda edinilen o arabalar evler yarı fiyatına icra yolu ile vs ile elden gidecek.. ve halkın birikimi elden gidecektir.. bu bir nevi servet transferidir..ve bundan çıkış acılı ve çok zor olacaktır.. ama enseyi karartmaya da gerek yok bana göre...türkiye büyüklerimizin dedigi gibi çok güçlü bir ülkedir..her nekdar bu güne kadar hep çok çok kötü yönetilsekte..yine bu krizdende güçlü olarak çıkarız ..başımız da yine kötü idareciler olacaktır ileride de bu ahmet olur mehmet olur recep olur kemal olur kim olursa olsun ..krizler sonsuza kadar sürmez ..çıkarken daha güçlü çıkılır.. nasıl ki 1995 krizinden daha güçlü çıktık daha sonra 2001 krizini yaşadık...şimdi de krizden yara alırız 2001 krizinden çıkmamız 2 senemizi almıştı... bu krizden çıkmamız 3 senemizi alır ama yine güçlenerek çıkarız.. ama daha bu bahsettigim krizi henuz yaşamaya başlamadık..sadece ayak seslerini duyuyoruz ...o yüzden gardımızı almakta fayda var diyorum..

bahtsizbedevii
  • Ekle
46 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.01.2014 16:48

çok yazdım buraya.. bakalım bir iki gün bakalım....birileri benim tezlerime antitez üretirse çok sevincegim.. yoksa sadece monolog olacak dialog olmayacak...

bahtsizbedevii
  • Ekle
46 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 17.01.2014 15:51

hafta sonları poz almıyorum genelde ama doların 2,22 leri görmesi nedeni ile vob30 da ki kısa pozisyonumla devam edecegim...salı günü ppk ( para polikası kurulu ) toplantısı var..büyük ihtimalle faiz artışı kararı gelir..dolar bir nebze gevser...buna baglı olarak borsa biraz yukları tepki verebilir.. ama ardından yine kaldıgı yerden borsa düşmeye dolar çıkmaya devam eder.. merkez bankası çok geç kaldı faiz arttırma kararında.. enflasyon %7,5 politika faizi 4,5 şimdi arttırsa artık doların yukselişine çare olamaz ..ve üstüne üstlük büyümeyi vurur...temmuz ayında almalı idi o karardı..gezi parkı olayları zamanında başbakan faiz lobisi faiz lobisi diye diline dolayınca faizi arttıramadı.. amerika bile son bir senede 0,90 lardan 3 lere çıkardı faizi ...orada da mı faiz lobisi vardi acaba demeden edemiyor insan...

bahtsizbedevii
  • Ekle
46 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 21.01.2014 09:36

slmlar...açılışla geçmişte açmış oldugum kısa pozisyonları kapattım..bu gün merkez faiz kararı var onu beklemekte fayda var

bahtsizbedevii
  • Ekle
46 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 21.01.2014 17:27

viop30 da 82000 den iki kontrat satış yaptım.. maksimum 10 kontrata kadar çıkarım...ama şu an 2 kontrat ..kademe kadem satışlara başlayacagım ..

bahtsizbedevii
  • Ekle
46 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 21.01.2014 17:28

81500 de iki kontrat daha bekliyor...gelirsa akşama 4 kontrat kısa ile yarınagecegim

bahtsizbedevii
  • Ekle
46 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 21.01.2014 17:37

81500 de geldi 4 kontrat yarına kısa ortalama maliyet 81750

bahtsizbedevii
  • Ekle
46 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 22.01.2014 09:51

83050 den iki adet daha kısa poz açıldı.. ortalama 82180 oldu...

[1] [2]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan