süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Yaşam
   Din ve İnanç
   Ateizm ve benim hayatim.

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
melissab
  • Ekle
54 yaşında / Bayan
Yurtdışı
ABD
Aktif Toplam Yazı : 23
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.12.2015 07:02

Ilk etapta size Ateizmi aciklayayim, tüm tanrılara ve ruhsal varlıklara olan metafizik inançları ve dinleri reddeden ve doğruluğuna inanılan gerçekliği inanç yoluyla açıklamayı kabul etmeyen bir felsefi düşünce akımıdır.

Ben musluman dogdum. Cok dindar biriyle evlendim. Inanmicaksiniz ama kocami Canadaya getirtmeden once normal giyinir ickimi icerdim. Yani Turkiyede yasayan bir suru insan gibi. Musluman gecinirdim. O geldikden sonra onunla anlasabilmek icin uzun bir sure carsafa girdim. Benim sadece musluman dogdugumu ve musluman olmadigimi soyledi. Hakli buldum ve onun dediklerini yapmaya basladim. Yillar gecti ben bes vakit namaz hala anlamaya calisiyorum ne yaptigimi ama yinede yapiyordum. Birgun esim benden cay istemis duymadim. Bana bosol bosol dedi 3 kez. Sonra uzuldu ama cok gecti artik karisi degildim kurallara gore. Kalkdik Calgary Albertaya gittik Vancouver B.C den Ordaki din buyugu yardim edecekti. Bir kac hafta evinde kaldik adamin. Ust katta birsuru kadin ve din buyugu adam alt katta kocalar. Dikkatimi ceken din buyugu her gece baska kadini odasina cagiriyordu. Bir gun bana acikladi ne olacagini. Kocam hata yapmis dinimizde onunla tekrar evlenebilmek icin baskasiyla evlenmem gerektigini soyledi. Biliyorum dedim Ben telefon rehberinden bir suru Turk buldum burda arar sorarim, rica ederim 5 dk lik evlenirim biriyle. OLMAAZZZ dedi ihtiyar. en az 3 - 4 ay evli kalacaksin Hemde maasallah guzel kadinsin seninle evlenen bosanmaz guvenebilecegin biri olmali. O kiside benim kocan bana guvendi, ondan buraya geldiniz. Yani dedim ben kocam bos ol dedi diye seninle ayni yataga mi girecegim. Tabii ki diyince Basimdaki carsafi cikarttim suratina attim bak ihtiyar dedim ben istedigim erkekle kendi rizamla yatarim kocam olacak salak hata yapti diye senin koynuna girmem, Soyle o kocama ben gidiyorum hayati boyunca erkek arkadasim olacaksa gelsin yoksa Bosadim bitti. Orda bu durumu kabul eden yaklasik 20 - 25 kadin vardi. Eve gelince kocamdan iyi bir dayak yedim 4 yasindaki oglumuda hastahanelik etti. Tabii hemen onu hapse attirip bosanma davasi actim Kanadada buyudum boyle seyler cok ters bana.

Sonra oturdum basladim dusunmeye. Neyim ben gercek muslumanlik bumu? Kurani okudum. Okudukca sacmaligini gordum. Gereksizligini gordum. Sonra eger dedim musluman olmayacaksam ne olacagim Hiristiyanligi arastirdim Bahai lere takildim bir ara. Sonra en iyisini Zen budhistlerde gordum kural olarak. Bunlar genelde Japonyada yasar. Japonyaya cine gittim daha iyi anlayabilmek icin dinlerini. Sonucta bunlarin hepsi o yada bu sekilde dunyaya gelmis ve insanlari duzeltmek amacli. Yani bu kitaplari kafasi otekilerden az fazla calisan birileri yazmis ki insanlari duzene soksun,. Yuzyillar once iyiymis Ama ya simdi bizim ihtiyacimiz varmi bunlara YOK. Karar verebiliyormuyuz dogrunun yanlisin ne olduguna. Iyi ahlakli bir insan icin gerek varmi bazi yerini kabul edip bazi yerini kabul etmedigin kitaba? HAYIR. Hele gunumuzde tamamiyle yobazlastirilmis dinlere muslumanlik olsun hiristiyanlik olsun onun getirdigi yobazlara KESINLIKLE HAYIR !!!!.

Simdi size hayatimi ve inanclarimi anlatayim. Amerikaya tasindim bosandikdan sonra. Bir vakifa girip amerikaya gelen multeci insanlara yardim etmeye basladim. Bilgisayar muhendisiyim mantiksiz olan seyleri Kabul edemiyordum. Ihtiyaci olan insanlara yardim ettigimde geceleri rahat uyuyordum. Sonra dostlarimla eziyet edilen hayvanlari kurtarabilmek icin bir organizasyon kurdum. Bu konuda hala active bir sekilde calisiyorum, Turkiyeden sokakdaki sakat kedi ve kopekleri getirip burda iyi evlere yerlestiriyorum. Evimde genelde en az 10 tane kedi kopek olur.

Inanclarima gelince En basta dunyaya saygiya inanirim. Dogaya saygiya. Cogu sebzemi kendim yetistiriyorum israf etmeden kullaniyorum her seyi. Gozlerimle gordum nasil zor yetisiyor hersey. Artiklari dogaya donusturebilmek icin ugrasiyorum. Yemek artiklarim bir kismi tavuklara bir kismi tekrar toprak olmak icin buyuk kutuya girer. Hic bir kagit, cam atmam. Tekrar kullanim icin ayiklarim hepsini. Haftalik cikan copum minicik bir torbayi doldurmaz. Toprak Anaya zarar vermek istemiyorum coplerimle.

Dogaya hayvanlara saygimdan vegetarian oldum. O hayvanciklarin benim tabagima gelebilmek icin ne kadar iskence cektigini dusundukce kendimi cok bencil hissettim. Kopegimin gozune baktim ben senin kilina bile zarar gelmesin diye ugrasirken nasil olurda bir kuzuya, inege iskenceler edilmesine izin veririm dedim. Et yemeyi severdim her nedense. Kolay olmadi yemek aliskanliklarimi degistirmek. Yeni yemekler yarattim. Mesela cevizli patlican Bildigimiz patlican yemeginin kiyma yerine kiyilmis cevizli olani.. Et yerine tofu ceviz mantar koymaya basladim yediklerime. Simdi oyle alistim ki et kokusu beni rahatsiz ediyor. Yillardan beri yemiyerek kurtardigim canlari dusundukce daha bir mutlu oluyorum. Arkadaslarim benim yemeklerimden sonra vegetarian oldu.

Gordugum ihtiyaci olan her can’a yardim ediyorum.. azcik Karmaya inanirim, yani iyilik yap gelir seni bulur kotuluk yap mutlaka seni yakalar. Annem kaybettigim seylerin donup bana geri gelmesini buna baglar. Birgun kupelerimi lagbonun icine dusurmustum, kostum anneme ne yapalim cok seviyordum onlari dedim. Aldik bir tel cikarmaya ugrastik olmadi. Annem bosver kizim material baglanma ole didi. Kabullendim. Tam gidecekken birden lagbodan gurul gurul sesler gelmeye basladi sular disari cikmaya basladi. Biz gozumuzu dort acmis bakarken benim kupeler geri geldi. Aldim elime Sonra sular geri cekildi. Annem bu ve bunun gibi olan bir suru olayi hep bu yaptigim iyiliklere baglar. Bence sadece tesaduf sularin o an geri tepecegi tutmus o kadar.

Resim yaparim bos zamanlarimda Kitap okurum elimden geldigince. Bazende mecburum isim geregi. Bilim ve sanatin bir kuşun iki kanadı gibi oldugunu dusunurum. Bunları kullanan toplumlar insanlar uçar ve özgür olurlar. Kullanamayanlar ise tavuk toplum olur. Tavuk toplumlar önüne konan bir avuç yeme şükrederken arkasından yumurtalarının alındığını fark edemez.

Mutlumuyum ?? COOKK, Stresslimiyim hayir. Her gece yattigimda gozumu kapar yaptigim iyilikleri sayarim. Bazen yapabilecek olduklarim ama ugrasamadiklarim icin uzulurum. Dunyadaki mal varligim sadece bana yetecek kadar kazandigim parami ihtiyaci olan insanlara gonderirim. Hayvanlar icin harcarim. Microsoft milyoneri kardesim aptal der bana Sende alsaydin benim gibi bir suru evin, apartmanin olurdu. Olmadi iste tek bir evim var kocaman bahceli birsuru hayvanim var bide Kocaman bir kalbim. Ne cennete inanirim ne cehenneme Cunku ben yarattim kendi cennetimi yasarken. Iste burda yasiyorum hergun. Ne diye hayal kurup oldukden sonra gidecegim cennet icin umut bagliyayim. Dinin din yobazlarinin benim hayatimi cehenneme cevirmesine izin vermedim. Olunce toprak anamin kucagina girip kurtlara boceklere yem olucam. Tekrar dogaya karisicam. Ne guzel bir duygu.
Ahhh aklimdayken ben muslumanlari hiristiyanlari yahudileri ve dinli olanlari sevmem.
Eger ben biri 4 yasinda oteki 2 aylik bebemle ugrasip bu inanclara ulasabildiysem, onlarda yapabilirdi. Benden dininize saygli olmami beklemeyin. Beyni olmayan insana nasil saygili olurum Acirim sadece. Beynin varsa dogruyu secebilirdin benim gibi secmediysen niye saygili olayim sana, Ben DINSIZIM ATHEISTIM Dogrulardan ve iyi ahlaktan baska birseye inanmam. Insanlara dogaya saygiliyim ve saygisiz olanlarla savasirim Sessiz kalmam. Ne seytana taparim bazi muslumanlarin halk arasinda dedikleri gibi nede allaha.

Yobazlar bana oturup laf atmayin sizlerle ugrasacak zamanim yok. Gider daha yararli bir seyler yaparim sizinle tartisacagima. O yuzden yazacaklariniza hic bir yorum yapmayacagim. Peki dunyayi kim yaratti sorularinizi benim gibi sizde arastirin ogrenin.Kafanizi cikarin kurandan arastirin dunyayi. Kalbinizle mantiginizin kabul etmedigi hic bir seyi kabul etmeyin. Din icin Irak iran thailand cin ve japonyaya gittim. Arapca farsca ogrendim Cinceyi anliyorum. Sadece bunlari acaba dogrumu yapiyorum suphesiyle yaptim. Sizde okuyun sadece arastirin yasayin gercek mutlulugu bulacaksiniz. Dinlerin yobazlarin ne kadar zararli oldugunu goreceksiniz,

UFUK_28
  • Ekle
42 yaşında / Erkek
Şişli
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 3846
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.12.2015 16:04

baslık ılgımı cektı ne anlatıyo acaba dıye okumak ıstedım daha ılk satırlarda kurgulanmıs ıslama saldırı amaclı kaleme alınmıs bır yazı oldugu kanısına vardım :)

melısa

kurgu da sozettıgın bosol sozunun sana cayı gec getırdın dıye soylendıgıne ınanmak ıcın kendımı zorluyorum

mantıgım sana soyledıgı soz
sadece

yok ol :)

medoo27
  • Ekle
41 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Almanya
Aktif Toplam Yazı : 1875
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.12.2015 16:21

okudum ve...ALLAH ıslah etsin diyebildim...çok yazıkk...

melissab
  • Ekle
54 yaşında / Bayan
Yurtdışı
ABD
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.12.2015 15:50

Iyi bir yazici degilim. Tek amacim azcik beyni olupda yasadiklarindan memnun olmayanlarin beynine acaba sorusunu sokabilmek. Belki yillar aldi benim kendi dogrumu bulabilmek. Burda oldugunuza gore internetiniz var Sadece beyninizdeki acaba sorusu olursa arastirip kendi dogrularinizi bulabilirsiniz.

Din politika yasam tarzidir. Birseylere inanmadan once arastirip dogruluguna inanmaniz gerekli. Ben musluman dogdum ve icimde hep supheyle yasadim taki esimle o olay olana kadar. Ama simdi inanclarimdan emin huzur icindeyim.

Bir arkadas esimin bana sadece cay icin bosol dedigine inanmamis. Esim turk degildi Ve cayi benden kendi dilinde istedi. Arada kuran okuyup durdugu icin oyle zannettim umursamadim. Bir anda ayaga kalkip etrafindakileri yikmaya basladi ve arapca bana 3 defa bosol dedi. Inan sadece cay icindi :) Kizmiyorum ona... sayesinde hayatim degisti gercek kimligimi buldum.

melissab
  • Ekle
54 yaşında / Bayan
Yurtdışı
ABD
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.12.2015 15:51

Medoo27 !!!!

Olsaydi ederdi belki. Olmadigi icin is bana dustu. :)

`Zifir`
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bandırma
Balıkesir
Aktif Toplam Yazı : 2527
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.12.2015 20:02

vay be eski günler geldi akılma ::):)

nerde din düşmanlıgı hemen oraya damlardım ya len :)::)

Mine__
  • Ekle
29 yaşında / Bayan
Merkez
Eskişehir
Aktif Toplam Yazı : 978
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.12.2015 23:15

melek ablamız son noktayı koymuş kendince..her noktada yıllardır takip ettiğim bir kişilik kendisi kendisi..

türbülansa giren bir uçakta``ALLAHIM`` diyenlere şahid olmuş birine böyle yorumlar gülünç gelir bence:P

CORCIL44
  • Ekle
55 yaşında / Erkek
Darende
Malatya
Aktif Toplam Yazı : 18606
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.12.2015 23:19

Muhatab a muhatab lık dikkate alındığını gösterir...

sakinsular
  • Ekle
48 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Umman
Aktif Toplam Yazı : 4676
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.12.2015 09:12

Ilginc hezeyanlar.bos avuntular.
İnanç boşluğunu doldurmak için beyhude cirpinislar.
arkadaslara katılıyorum.
Kendinde bir beyin olduğunu sanan zavallı.
Yaradanin sana lutfetmis olduğu hayatın gayesini
anlarsan ebedi kurtuluşu da belki anlarsın.
Pek umut yok ama inşaallah diyelim.

___solcier35___
  • Ekle
79 yaşında / Erkek
Torbalı
İzmir
Aktif Toplam Yazı : 1213
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.12.2015 11:42

Ufuğa kesinlikle katılıyorum...

Sakin ablam hidayeti islamı yozlaştırmaya çalışanlar için dilemedim... dilemeyeceğim de...
Onlara ancak ateşi bol olsun derim...

Rabbim bunlara hidayeti nasip etmez... Cehennem boş yere yaratılmadığına göre oraya uygun amelleri işlemek için vade dolduruyorlar...

Herkesin dini kendine diyerek özetliyorum yazımı...

sakinsular
  • Ekle
48 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Umman
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.12.2015 13:04

Çok haklısın kardeşim.
Bizimkisi insan olduğu için sadece bir umut.
Bu dünyadan giderken mustehak olanlar
Ateşini yanında götürür.
Rabbim korusun bütün inananlar.

___solcier35___
  • Ekle
79 yaşında / Erkek
Torbalı
İzmir
Aktif Toplam Yazı : 1213
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.12.2015 16:01

Amin ablam....

Uzun zaman sonra sizi görmek mutluluk verdi...

Kalın sağlıcakla...

sakinsular
  • Ekle
48 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Umman
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.12.2015 20:50

Bilmukabil değerli kardeşim.

`Zifir`
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bandırma
Balıkesir
Aktif Toplam Yazı : 2527
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.12.2015 21:17

ooooo herkes burdaymış :)::)

Mine__
  • Ekle
29 yaşında / Bayan
Merkez
Eskişehir
Aktif Toplam Yazı : 978
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.12.2015 22:49

bir insan dinsiz olabilir..
lnanmayabilir, kabul görmeyebilir,

sordukmu sana orospu..git kendi hayatını yaşa..burda bunu belirtmenin ne anlamı var:?

[1] [2] [3] ... [6] [7] [8]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan