Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Yaşam
   Din ve İnanç
   SENDE BİR ŞEYLER EKLE AYET, HADİS, GÜZEL SÖZ ATASÖZLERİ VE NASİHATLER.

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
sakinsular
  • Ekle
48 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Umman
Aktif Toplam Yazı : 4676
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.05.2010 16:55

* Üzülme...der Hz.Mevlana ve devam eder;Bir yandan korku bir yandan ümidin varsa iki kanatlı olursun,Tek kanatla uçulmaz zaten.Sopayla kilime vuranın gayesi kilimi dövmek değil,Kilimin tozunu almaktır.Allah sana sıkıntı vermekle tozunu, kirini alır.Niye kederlenirsin?Taş taşlıktan geçmedikçe parmaklara yüzük olamaz.Yüzük olmak dileyen taş, ezilmeyi yontulmayı göze almalıdır.

******* HZ. MEVLANA *******

sakinsular
  • Ekle
48 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Umman
Aktif Toplam Yazı : 4676
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.05.2010 17:06

Ef nefsim!
Heva kapısından girmek dilersen,kolayca girersin;
Ne var ki dışarı çıkmak istersen,
Pek zordur,bilesin

Cüneyd-i Bağdadi

MERHABA_08
  • Ekle
83 yaşında / Erkek
Kadıköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 3371
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.05.2010 17:34

"... kişi kendisi için istediğini kardeşi( başkası ) içinde işstemedikçe gerçek müslüman değildir."
Hz.Muhammed(S:A:V)

zenci_07
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
Aktif Toplam Yazı : 238
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.05.2010 18:24

Peygamber efendimiz demiştir ki birisi öldüğünde akrabaları cenaze işleriyle meşgul iken,son derece güzel bir kişi gelir mevtanın başının yanında durur.Kefenlendiğinde kefen ile merhumun göğsü arasına girer

Definden sonra herkes evine döner, Münker ve Nekir adlı iki özel Melek gelir,öleni kişisel mahremiyet içerisinde imanı hakkında sorgulayabilmek üzere ,göğsünde duran güzel kişiyi ayırmaya çalışır.Güzel kişi der ki.”O benim refakatim,O benim dostumdur,hiçbir şekilde Onu yalnız bırakmam.Eğer siz sorgulama için görevlendirildiyseniz,görevinizi yapınız.Onun cennete girmesini kabul ettirinceye kadar terk edemem.
Sonra ölmüş arkadaşına döner der ki, ”Ben, bazen yüksek sesle bazen de kısık sesle okuduğun Kur’anım.Endişe etme,Münker ve Nekirin sorgusundan sonra üzüntü duymayacaksın.

Sorgulama bitince güzel kişi Onun için Meleul Aladan(semadaki meleklerden)misk kokusuyla bezenmiş bir döşek hazırlar.

Allahın Resulu(SAV) demiştir ki:Hesap gününde ne bir Peygamber,ne de bir melek, Allahın indinde Kur’andan daha imtiyazlı bir şefaatçi olamayacaktır.

canarya007
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
Aktif Toplam Yazı : 9546
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.05.2010 18:36

Şüphesiz, sadaka, Allah`ın gazabını söndürür ve sahibini kötü ölümden korur.
*Tirmizi, Zekat 28*
Biz gece ve gündüzü kudretimizi gösteren iki delil kıldık. Gece delili ay`ı sildik, gündüz delili güneş`i aydınlatıcı yaptık ki hem Rabbinizin lütfedeceği nimetlerin peşine düşesiniz, hem de yılların sayısını ve hesabı bilesiniz. Biz her şeyi açık açık bildirdik.
*İSRA Suresi 12*

canarya007
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.05.2010 18:37

Rüzgara küfretmeyin. Hoşunuza gitmeyen bir rüzgar görünce ` Allah`ım senden bunun hayrını taleb ediyorum` deyin.
*Buhari, Bed`ül-Halk 5, Tefsir, Ahkaf 2, Edeb 68*
İnsan, hayrın gelmesine dua ettiği gibi kötülüğün gelmesine de dua eder. İnsan pek acelecidir.
*İSRA Suresi 11*

canarya007
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.05.2010 18:38

Allah için, Resülü için Kitabı için, müslümanların imamları ve hepsi için! Müslüman Müslümanın kardeşidir. Ona yardımını kesmez, ona yalan söylemez, ona zulmetmez. Herbiriniz, kardeşinin aynasıdır, onda bir rahatsızlık görürse bunu ondan çekip alsın, yok etsin.
*Tirmizi, Birr 17,18*
Âhirete inanmayanlara ise gayet acı bir azap hazırladığımızı bildirir.
*İSRA Suresi 10*

canarya007
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.05.2010 18:39

Nefislerinizin aleyhine dua etmeyin, çocuklarınızın aleyhine de dua etmeyin, hizmetçilerinizin aleyhine de dua etmeyin. Mallarınızın aleyhine de dua etmeyin. Ola ki, Hz. Allah`ın duaları kabul ettiği saatte rastgelir de, istediğiniz kabul ediliverir.
*Ebu Davud, Salat 362*
Gerçekten bu Kur’ân insanları en doğru yola, en isabetli tutuma yöneltir.Güzel ve makbul işler yapan müminlere nail olacakları büyük mükâfatı müjdeler.
*İSRA Suresi 9*

canarya007
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.05.2010 18:40

Allah Taala hastalığı da ilacıda indirmiştir. Ve her hastalığa bir ilaç varetmiştir. Öyleyse tedavi olun. Ancak haram olan şeyle tedavi olmayın.
*Ebu Davud, Tıbb 11*
Olur ki tövbe edersiniz de Rabbiniz size merhamet eder.Eğer tekrar bozgunculuğa dönerseniz, Biz de size ceza vermeye döneriz. Zaten cehennemi kâfirlere zindan kılmışız.
*İSRA Suresi 8*

canarya007
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.05.2010 18:45

Kim davet edildiği halde icabet etmezse, Allah ve Resulüne isyan etmiş olur. Kim de, davetsiz olarak bir sofrada oturursa hırsız olarak girer. Yağmacı olarak çıkar.
*Buhari, Nikah 71 - Müslim, Nikah 103*
Onlardan birincisinin vâdesi gelince, kuvvet ve şiddet sahibi olan kullarımızı sizin üzerinize musallat ettik de onlar sizi yakalayabilmek için evlerin aralarına bile girerek her tarafı didik didik edip araştırdılar. Bu, yerine getirilmesi gereken bir vaad idi.
*İSRA Suresi 5*

canarya007
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.05.2010 18:48

Cuma namazına üç grup insan katılır: Kişi var, namaza katılır, boş konuşma yapar. Bunun namazdan hissesi o konuşmasıdır. Kişi var namaza gelir dua eder. Bu kimse Allah`a duada bulunmuştur. Hz. Allah dilerse onun istediğini hemen verir, dilerse vermez. Kişi vardır, namaza gelir sadece dinler ve sükut eder, müminlerin arasından yararak geçmez kimseye eza vermez. Onun bu namazı, daha önce geçen cumaya ve fazladan da üç güne kadar (günahlarına) kefarettir. (Bu hal Yüce Hz. Allah`ın şu sözüne binaendir: `Kim bir hayır yaparsa bu kendisinden on misliyle kabul edilir.`)
*Ebu Davud, Salat 235*
Sabret! Senin sabrın da ancak Allah’ın yardımı iledir.Kâfirlerin yüz çevirmelerinden mahzun olma, yaptıkları hilelerden dolayı da telaş edip darlanma.
*NAHL Suresi 128*

CORCIL44
  • Ekle
55 yaşında / Erkek
Darende
Malatya
Aktif Toplam Yazı : 18609
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.05.2010 22:41

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Allah Teala Hazretleri diyor ki: "Ey Ademoğlu! Sen bana dua edip, (affımı) ümid ettikçe ben senden her ne sadır olsa, aldırmam, ben seni affederim. Ey Ademoğlu! Senin günahın semanın bulutları kadar bile olsa, sonra bana dönüp istiğfar etsen, çok oluşuna bakmam, seni affederim. Ey Ademoğlu! Bana arz doluşu hata ile gelsen, sonunda hiç bir şirk koşmaksızın bana kavuşursan, seni arz doluSu mağfiretimle karşılarım."

Kaynak: Tirmizi, Da`avat 106, (3534)

CORCIL44
  • Ekle
55 yaşında / Erkek
Darende
Malatya
Aktif Toplam Yazı : 18609
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.05.2010 22:43

Ey dünya meşgaleleriyle oyalanan zavallı! Upuzun bir ömür ümidiyle hep aldandın. Yetmez mi artık bunca gaflet ve umursamazlığın. Bak, yaklaştı ötelere yolculuk zamanın; unutma ölüm çıkıp gelir bir gün ansızın. Seni bekliyor kabir, o ki amel sandığın. Öyleyse, kov dünya endişelerini ve sabra sığın; ecelin dolup da yolculuk anın gelene dek hâlâ var bir fırsatın.”
Münebbihat

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 4354
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 14.05.2010 19:15

İnsanoğlunun iki türlü ahlakı vardır. Birincisi söyleyip de uygulamadığı, ikincisi uygulayıp da söylemediği.

yasarmahismet
  • Ekle
45 yaşında / Erkek
Narlıdere
İzmir
Aktif Toplam Yazı : 1231
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 14.05.2010 20:02

EY

[1] [2] [3] ... [10] [11] [12]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan