Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Yaşam
   Borsa / Tüyo
   yokmu tüyo?

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
bahtsizbedevii
  • Ekle
46 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
Aktif Toplam Yazı : 40
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.01.2014 16:48

merkez bankası bu gün dolara fiziki müdahelede bulundu..rakam açıklanması 15gün sonra açıklanacakmış ( neden gizliyorlar anlamadım..eskiden anında soylenirdi şu kadar sattım ..şu kadar daha satacagım diye. ) ama bankalardan gelen bilgilere göre rakam 2 ila 3 milyar dolar oldugu soyleniyor..ve bu kadar sert müdaheleye ragmen düşüremediler...en az soylenen rakam 2 milyar dolar..o bile çok fazla ve kur hemen hemen hiç degişmedi denebilir..demek ki sıkıntı büyük..o yüzden kısa pozisyonlara dokunmuyom..allah bereket versin bu hareket bana baya bir kazanç sagladı..ama keşke ben kaybetseydim de ülke çok zor dumda kalmasaydı.. bu kur seviyelerinden ..çok büyük iflasların haberleri gelebilir.. allah borçlunun yardımcısı olsun...

bahtsizbedevii
  • Ekle
46 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.01.2014 17:30

merkez yeniden mudahele ediyor piyasaya... gerkesiz işler yapıyorlar ...babacan gündüz dedi ..serbest kur rejiminde dolara mudahele edersen..sonuçları hüsran olur... gündüz magfi egilmez demişti ..kendi elinde olna faize müdahele edemeyen merkez.. kendi basmadıgı dolara müdahele etmeye çalişiyor diye.. kendi rezervimizi eritiyoruz ..çok övündügümüz merkez bankasının kasasında 130 miyar dolar rakamı hayal oldu... zaten o rakam yılbaşında 113 milyar dolara düşmüştü.. merkezin kullanabilcegi rezerv zaten 37 milyar dolar ..bunun en az 2 sini bir günde harcadı... ne kadarı nı satacaksın ..senin senelik cari acığın zaten 50 milyar dolar...

Genegeldi
  • Ekle
46 yaşında / Erkek
Gebze
Kocaeli
Aktif Toplam Yazı : 460
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.01.2014 17:39

pekii, hocam iyi de.. hortuma mı kıbleye mi yatıralım parayı sen onu de hele..:)

bahtsizbedevii
  • Ekle
46 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.01.2014 17:53

para senin karar senin.. ben kendi paramdan sorumluyum..ve yaptıgım işlemleri yazıyorum.. evvelsi gün aldıgım pozisyonu yazdım...iki günde allah berket versin 600 tl cebimde hemde hepi topu 10 000 sermaye ile..ki bunun daha 5,5 gunu kulanarak yaptım...dolara yatır desem önünde marj %10 faizde kalsan desem para getirmiyor .. ama yükselecektir eninde sonunda faizle.. sen elindekini muhafaza etmeye bak...borçlanma yeter...kredi borcuna giren batar bundan sonra

bahtsizbedevii
  • Ekle
46 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.01.2014 12:31

padişahım çok yaşa.... faiz haram ...faize dokunma diye talimat verdi merkez bankası başkanı erdem başçıya.. erdem efendi de emir teyakki etti bunu ve faizi ellemedi..eger yukseltse idi faizi bu sene büyüme 0 olurdu yada küçülme olablirdi.. padişah efendimizde secim arifesinde büyümeden feragat etmek istemedi...resmi enflasyon %7,5 politika faizi %4,5 ...negatif reel faiz verirsen..belki büyümeye devam edersin ama sonuç stagflasyon olur...faizleri 22 mayısta fed kararları açıklandıgı zaman arttırman lazımdı.. arttırmadılar ..sanal düşman yarattılar faiz lobisi diye.. şimdi koşar adım stagflasyona gidiyoruz...artık politika faizini %4,5 tan 9 bile yapsalar artık yabancı yatırımcının göz korktu...artık bu koşar adım gidecektir...artık faizle mudahele şanslarıda kalmadı ..faizle müdahele etseler bile doların önünü alamayacaklar.. dolar arttıkça enflasyon artacak enflasyon arttıkça faiz artacak...sadece bir iki sene büyümeden feragat edebilseydik.. çok iyi olacaktı.. şimdi 5-6 senemiz gitti...allah sonumuzu hayır etsin..KOŞAR ADIMLARLA STAGFLASYON GELİYOR....

bahtsizbedevii
  • Ekle
46 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.01.2014 12:45

Dolar/TL 3 olduğunda, bir Dolmabahçe toplantısı daha gerçekleşecek, ve Erdem Başçı ile Ali Babacan Erdoğan’ı faiz artırımına ikna edecekler. Bölyece beşinci bir politika faizi daha icat edilecek, adına da “Cafer Bey faizi” adı verilecek. Bu faiz %15 olup, Cumaları, kandil günleri, 3 aylar ve dini bayram ve arifelerde uygulanmayacak. Suud Prensleri’nin ülkemizi ziyarete geleceği günlerde de TCMB tarafından önceden haber vermek kaydı ile “geçici marjinal fevkalade müsait fonlama imkanı” faizi olan %3.5’a dönülecek.
Atilla Yeşilada
bu adamın ekonomi yorumlarına bitiyorum :):)

bahtsizbedevii
  • Ekle
46 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.01.2014 14:55

78150 den kapattım kısaları ....allah bereket versin 4000 puan kar adet başına .. ortalama 2400 kar ettik ..uzun açmayı düşünmüyorum... yeniden kısa poz açmak için fırsat kollayacagım...

bahtsizbedevii
  • Ekle
46 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.01.2014 17:45

kapanışa yakın 78800 den 4 adet kısa poz açtım yeniden....

bahtsizbedevii
  • Ekle
46 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.01.2014 12:42

78800 den açılan kısalar 77800 den kapandı ..poz başına 1000 puan kar..

[1] [2]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan