Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Yaşam
   Din ve İnanç
   Ateizm ve benim hayatim.

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
CORCIL44
  • Ekle
55 yaşında / Erkek
Darende
Malatya
Aktif Toplam Yazı : 18609
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.12.2015 00:03

Mine senin kide artı olmuş zannımca..
ayrıca asude hanımı görmek beni de sevindirdi..

Seyyah
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Merkez
Elazığ
Aktif Toplam Yazı : 5570
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.12.2015 11:17

Ne kadar ağzı bozuk insan var yahu kelime kuramiyorsan sus edebini muhafaza et bari

sakinsular
  • Ekle
48 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Umman
Aktif Toplam Yazı : 4676
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 28.12.2015 00:07

Tşkler corcıl..
Eski dostları gormek bence de guzel:)

NINAX
  • Ekle
43 yaşında / Bayan
Üsküdar
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 3363
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.12.2015 12:01

Keyifli ve surukleyici bir yazı olmuş cok begendim...

Bilgilendim..

medoo27
  • Ekle
41 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Almanya
Aktif Toplam Yazı : 1875
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.12.2015 12:20

Adım Haşim JEANSEN. 19 yaşındaydım. papaz asistanıydım.. Kız kardeşim bir Türk’le evlendi ve müslüman oldu. Kendisine İslam’ın doğru olmadığını söyledim. Bir kitapçıya gittim ve almanca bir Kur’an aldım. Kur’an’ı okuyup kardeşime onun yanlışlarını göstermek istedim. Kur’an’ı okuyup onun yanlışlarını bulacaktım fakat daha 3 sayfa okumuşken çok sevdim onu. Sonra çok daha fazla okumaya başladım. Bir süre sonra daha fazla bilgi aramaya başladım İslam’la ilgili. İkilem içine düştüm.
Hristiyan olarak mı kalmalıyım yoksa Müslüman mı olmalıyım? Kafamda sorular oluşmaya başladı.
Bir süre sonra papazın yanına gittim sordum:
Söyler misin hangisini seçmeliyim? O da bilmiyorum dedi. Ama birini biliyorum o sana neyi seçeceğini söyleyecek. Kim diye sordum. O da tanrı dedi. Dua et ona, sor ona cevabı sana verecektir.
Biraz sinirlendim ve gittim.
Düşünmeye başladım. Papaz doğru söylüyordu. Allah’a güveniyorum, inanıyorum, çok büyük ve her yerde, bana cevap verebilir.
Dizlerimin üstüne çöktüm.
Yakardım:
Biliyorum sen varsın, sana inanıyorum, büyüksün, her şeyi biliyorsun, dünyadaki kimse senden daha iyi bilemez, söyler misin ne yapmalıyım?
Bunları söylediğim zaman güçlü bir şeyler olmaya başladı. Sıcak ve soğuk hissettim. Biri sıcakça sarıyordu beni, titremeye başladım. Ağladım, ağladım, ağladım…
Bütün vücudum acıyordu.
Kur’an’ı aldım o anda. Göğsüme koydum. Yarım saat ağladım. Tevafuki bir yer açtım. Maide süresi geldi.
“Papaz, öğretmen, din adamları, Kur’an’ı duydukları zaman, onu okudukları zaman kalplerinde kibir yoksa ağlayacaklardır ve bileceklerdir ki bu Allah’ın sözleri.”
Bu benim için bir sinyaldi.
Kendi kendime söyledim:
Sadece sana inanıyorum. Bu dünyayı sen yarattın. Hz. Muhammed’i tanımıyorum ama biliyorum ki o bir peygamber… Ve o anda Müslüman olmaya karar verdim. Adım Haşim JEANSEN . 36 yaşındayım. Almanya’da imam olarak çalışıyorum.

Mine__
  • Ekle
29 yaşında / Bayan
Merkez
Eskişehir
Aktif Toplam Yazı : 978
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.12.2015 22:41

benim konu dışı yaklaşımım sayfa başı ile ilgili..konu net ama burda bir tartışma isteyen biri..sebebi ne sizce..:?

toyguner
  • Ekle
50 yaşında / Erkek
Kadıköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 411
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 02.01.2016 14:10

Sebebi sizi kışkırtmak , sizde kışkırmışsınız. İslam dini hoşgörü dinidir sizde hoşgörün. Kötü laf sarfetmeyin.

toyguner
  • Ekle
50 yaşında / Erkek
Kadıköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 411
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 02.01.2016 14:15

Güzel bir kadın , bununla takılmak istemem adamı dinden imandan çıkartır.

Mine__
  • Ekle
29 yaşında / Bayan
Merkez
Eskişehir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 02.01.2016 23:16

tamam abi. kötü laf etmeyelim peki..teşekkürler ilgine:P

sende dikkali ol buarada..

Mine__
  • Ekle
29 yaşında / Bayan
Merkez
Eskişehir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 02.01.2016 23:38

Neyim ben gercek muslumanlik bumu? Kurani okudum. Okudukca sacmaligini gordum. Gereksizligini gordum. Sonra eger dedim musluman olmayacaksam ne olacagim Hiristiyanligi arastirdim Bahai lere takildim bir ara. Sonra en iyisini Zen budhistlerde gordum kural olarak. Bunlar genelde Japonyada yasar. Japonyaya cine gittim daha iyi anlayabilmek icin dinlerini. Sonucta bunlarin hepsi o yada bu sekilde dunyaya gelmis ve insanlari duzeltmek amacli. Yani bu kitaplari kafasi otekilerden az fazla calisan birileri yazmis ki insanlari duzene soksun,. Yuzyillar once iyiymis Ama ya simdi bizim ihtiyacimiz varmi bunlara YOK. Karar verebiliyormuyuz dogrunun yanlisin ne olduguna. Iyi ahlakli bir insan icin gerek varmi bazi yerini kabul edip bazi yerini kabul etmedigin kitaba? HAYIR. Hele gunumuzde tamamiyle yobazlastirilmis dinlere muslumanlik olsun hiristiyanlik olsun onun getirdigi yobazlara KESINLIKLE HAYIR !!!!.

Simdi size hayatimi ve inanclarimi anlatayim. Amerikaya tasindim bosandikdan sonra. Bir vakifa girip amerikaya gelen multeci insanlara yardim etmeye basladim. Bilgisayar muhendisiyim mantiksiz olan seyleri Kabul edemiyordum. Ihtiyaci olan insanlara yardim ettigimde geceleri rahat uyuyordum. Sonra dostlarimla eziyet edilen hayvanlari kurtarabilmek icin bir organizasyon kurdum. Bu konuda hala active bir sekilde calisiyorum, Turkiyeden sokakdaki sakat kedi ve kopekleri getirip burda iyi evlere yerlestiriyorum. Evimde genelde en az 10 tane kedi kopek olur.

Inanclarima gelince En basta dunyaya saygiya inanirim. Dogaya saygiya. Cogu sebzemi kendim yetistiriyorum israf etmeden kullaniyorum her seyi. Gozlerimle gordum nasil zor yetisiyor hersey. Artiklari dogaya donusturebilmek icin ugrasiyorum. Yemek artiklarim bir kismi tavuklara bir kismi tekrar toprak olmak icin buyuk kutuya girer. Hic bir kagit, cam atmam. Tekrar kullanim icin ayiklarim hepsini. Haftalik cikan copum minicik bir torbayi doldurmaz. Toprak Anaya zarar vermek istemiyorum coplerimle.

Dogaya hayvanlara saygimdan vegetarian oldum. O hayvanciklarin benim tabagima gelebilmek icin ne kadar iskence cektigini dusundukce kendimi cok bencil hissettim. Kopegimin gozune baktim ben senin kilina bile zarar gelmesin diye ugrasirken nasil olurda bir kuzuya, inege iskenceler edilmesine izin veririm dedim. Et yemeyi severdim her nedense. Kolay olmadi yemek aliskanliklarimi degistirmek. Yeni yemekler yarattim. Mesela cevizli patlican Bildigimiz patlican yemeginin kiyma yerine kiyilmis cevizli olani.. Et yerine tofu ceviz mantar koymaya basladim yediklerime. Simdi oyle alistim ki et kokusu beni rahatsiz ediyor. Yillardan beri yemiyerek kurtardigim canlari dusundukce daha bir mutlu oluyorum. Arkadaslarim benim yemeklerimden sonra vegetarian oldu.

Gordugum ihtiyaci olan her can’a yardim ediyorum.. azcik Karmaya inanirim, yani iyilik yap gelir seni bulur kotuluk yap mutlaka seni yakalar. Annem kaybettigim seylerin donup bana geri gelmesini buna baglar. Birgun kupelerimi lagbonun icine dusurmustum, kostum anneme ne yapalim cok seviyordum onlari dedim. Aldik bir tel cikarmaya ugrastik olmadi. Annem bosver kizim material baglanma ole didi. Kabullendim. Tam gidecekken birden lagbodan gurul gurul sesler gelmeye basladi sular disari cikmaya basladi. Biz gozumuzu dort acmis bakarken benim kupeler geri geldi. Aldim elime Sonra sular geri cekildi. Annem bu ve bunun gibi olan bir suru olayi hep bu yaptigim iyiliklere baglar. Bence sadece tesaduf sularin o an geri tepecegi tutmus o kadar.

Resim yaparim bos zamanlarimda Kitap okurum elimden geldigince. Bazende mecburum isim geregi. Bilim ve sanatin bir kuşun iki kanadı gibi oldugunu dusunurum. Bunları kullanan toplumlar insanlar uçar ve özgür olurlar. Kullanamayanlar ise tavuk toplum olur. Tavuk toplumlar önüne konan bir avuç yeme şükrederken arkasından yumurtalarının alındığını fark edemez.

Mutlumuyum ?? COOKK, Stresslimiyim hayir. Her gece yattigimda gozumu kapar yaptigim iyilikleri sayarim. Bazen yapabilecek olduklarim ama ugrasamadiklarim icin uzulurum. Dunyadaki mal varligim sadece bana yetecek kadar kazandigim parami ihtiyaci olan insanlara gonderirim. Hayvanlar icin harcarim. Microsoft milyoneri kardesim aptal der bana Sende alsaydin benim gibi bir suru evin, apartmanin olurdu. Olmadi iste tek bir evim var kocaman bahceli birsuru hayvanim var bide Kocaman bir kalbim. Ne cennete inanirim ne cehenneme Cunku ben yarattim kendi cennetimi yasarken. Iste burda yasiyorum hergun. Ne diye hayal kurup oldukden sonra gidecegim cennet icin umut bagliyayim. Dinin din yobazlarinin benim hayatimi cehenneme cevirmesine izin vermedim. Olunce toprak anamin kucagina girip kurtlara boceklere yem olucam. Tekrar dogaya karisicam. Ne guzel bir duygu.
Ahhh aklimdayken ben muslumanlari hiristiyanlari yahudileri ve dinli olanlari sevmem.
Eger ben biri 4 yasinda oteki 2 aylik bebemle ugrasip bu inanclara ulasabildiysem, onlarda yapabilirdi. Benden dininize saygli olmami beklemeyin. Beyni olmayan insana nasil saygili olurum Acirim sadece. Beynin varsa dogruyu secebilirdin benim gibi secmediysen niye saygili olayim sana, Ben DINSIZIM ATHEISTIM Dogrulardan ve iyi ahlaktan baska birseye inanmam. Insanlara dogaya saygiliyim ve saygisiz olanlarla savasirim Sessiz kalmam. Ne seytana taparim bazi muslumanlarin halk arasinda dedikleri gibi nede allaha.

Yobazlar bana oturup laf atmayin sizlerle ugrasacak zamanim yok. Gider daha yararli bir seyler yaparim sizinle tartisacagima. O yuzden yazacaklariniza hic bir yorum yapmayacagim. Peki dunyayi kim yaratti sorularinizi benim gibi sizde arastirin ogrenin.Kafanizi cikarin kurandan arastirin dunyayi. Kalbinizle mantiginizin kabul etmedigi hic bir seyi kabul etmeyin. Din icin Irak iran thailand cin ve japonyaya gittim. Arapca farsca ogrendim Cinceyi anliyorum. Sadece bunlari acaba dogrumu yapiyorum suphesiyle yaptim. Sizde okuyun sadece arastirin yasayin gercek mutlulugu bulacaksiniz. Dinlerin yobazlarin ne kadar zararli oldugunu goreceksiniz,

Mine__
  • Ekle
29 yaşında / Bayan
Merkez
Eskişehir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 02.01.2016 23:39

Neyim ben gercek muslumanlik bumu? Kurani okudum. diyen buysa..

Mine__
  • Ekle
29 yaşında / Bayan
Merkez
Eskişehir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 02.01.2016 23:55

huzuruna gelecek yüz bulamadım diye bir şey dinliyorum ben:PPmümkünse defolun gidin ya..

karacicegimsin
  • Ekle
37 yaşında / Bayan
Kocasinan
Kayseri
Aktif Toplam Yazı : 1179
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 03.01.2016 00:20

Biri bana çok eski şeyleri hatırlattı nedense...

Mine__
  • Ekle
29 yaşında / Bayan
Merkez
Eskişehir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 03.01.2016 00:39

sinirliyim söverim kız dana ha:P

Mine__
  • Ekle
29 yaşında / Bayan
Merkez
Eskişehir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 03.01.2016 00:39

sana diyceytim

[1] [2] [3] ... [6] [7] [8]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan