süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Hobiler & Eğlence
   Medya
   YAŞADIĞIM YER GÜZEL İSTANBUL

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
hongjack
  • Ekle
42 yaşında / Erkek
Bakırköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 669
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 09.03.2011 13:53

Çamlıca Tepesi (262 m.), güneydekine ise Küçük Çamlıca Tepesi (228 m.) denir.
Osmanlı döneminde tepelerin ilk kullanımı Dördüncü Murat zamanında oldu. 17. yüzyılda bazı köşklerin ve Bağ-ı Cihan adlı bir ahşap kasrın yaptırılmasıyla Çamlıca sayfiye olarak kullanılmaya başlandı. Çamlıca mevkiinin rağbet bulmaya başlaması ise 18. yüzyıldan itibarendir. 19. yüzyılda köşklerle donatılan bu mevki, II. Abdülhamid döneminden sonra canlılığını yitirdi. Bugün ise Çamlıca tamamen şehir alanı içinde kalmıştır. Günübirlik gezinti ve dinlenme

Ben cok severim camılıcayı.İstanbul bir başkadır camılacadan:)

hongjack
  • Ekle
42 yaşında / Erkek
Bakırköy
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 14.03.2011 12:49

Arkadaşlar Yedi tepeden biri üzerine kurulmuş Fatih ve küllüyeleri,Hele orda Türbesi olan ünlü komutan Fatih sultam mehmet mutlaka Ziyaret edin .....

hongjack
  • Ekle
42 yaşında / Erkek
Bakırköy
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 30.04.2011 16:21

Turistik tesislere sahip Çamlıca’da, radyo ve televizyon vericileri yer alıyor. Bugün kentsel alanların sınırları içinde yer alan Çamlıca tepeleri güzel panoraması...
su başları ve özellikle Küçük Çamlıca’da korunmuş bulunan kızılçam ve fıstıkçamı koruları ile Türk edebiyatına ve şarkılara konu olmuş gözde bir gezinti yeri olarak biliniyor.
Büyük Çamlıca Tepesi`nde, İvaz Fakîh açık türbesinin yanında idi. Mermer bileziğinde iki sıra halinde yazılmış şu kitabe vardı: Uttâş-ı âlem içün kıldı hafr ile inşâ Ziya Efendi bu mahalde pür safâ Şeyh efendi kalemden su gibi bir ter Zihi bu bi`r-i lâtîf oldu hayru`l-ehibbâ sene 1277 (1860) Bu Ziya Efendi`nin, Karacaahmet Türbesi yanı nda sebili bulunduğunu tahmin etmekteyim. Bu kadar yüksek bir tepede kuyu kazılıp su çıkması hayrettir. 1995 tarihlerinde yok edilen kuyunun yanında evvelce bir Bektaşî tekkesi bulunuyordu.

hongjack
  • Ekle
42 yaşında / Erkek
Bakırköy
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.06.2011 08:29

Pierre Loti tepesi, Eyüp`ün en önemli mekanlarından biridir. Özellikletarihi yarımadayı keşfe çıkan yabancı turistlerin ve kültür turuna çıkan İstanbul’luların keyif yeri. Pierre Loti, adını Türk dostu olarak bilinen Fransız yazar asıl adı Julien Viaud olan Pierre Loti`den alıyor.
Deniz subayı olan Loti, Türkiye`ye ilk gelişinde ( 1876 -1877 ) Aziyade adında genç bir Osmanlı kadınına gönlünü kaptırır. Loti, Eyüp`teki evinde sık sık buluştuğu genç kadınla yaşadığı günleri bir günlüğe yazar .

Güzel b,rgüne sahip olunuz .
Saygılarımla..

hongjack
  • Ekle
42 yaşında / Erkek
Bakırköy
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 31.08.2011 08:18

Güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir Ramazan Bayramı diliyoruz.

hongjack
  • Ekle
42 yaşında / Erkek
Bakırköy
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 11.09.2011 12:44

arkadaşlar dün yakaçıkda bir yere gittim istanbulu sanki balkından seyrediyorsunuz harika bir yer ....Nefis semafer cayı ve pideleri var ..
Manzarası nefis ..
Beni davet eden arkadaşlarıma tşk..

hongjack
  • Ekle
42 yaşında / Erkek
Bakırköy
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.10.2011 07:29

Beykoz çevresinde yer alan bir başka mesire yeri de Beykoz Çayırı’dır. Yalıköy’ ün arkasındaki bu çok geniş çayır, ağaçlarla çevrilidir. Fatih’in av alanı olarak kullandığı, IV. Murad’ın cirit oynadığı, Sultan Se-lim’in ok talimleri yaptığı bu tarihi alanda, bugün de spor etkinliklerinde bulunulabil-mektedir. Çayır ile deniz arasındaki tepecikte, 200 dönümlük bir bahçe içinde Beykoz Kasrı bulunmaktadır. Kasrın bahçesi, doğal güzellikler arasında belirtilmesini gerektirecek bir özelliğe sahiptir. Çok iyi düzenlenmiş koruluğun içinde ender rastlanan ağaç türleri bulunmaktadır. Korunun ilgi çekici bir başka özelliği de ağaçlar arasındaki yapay mağarasıdır. Eskiden hamam olarak kullanılan bu mağaranın duvarları istiridye ka-buklarıyla kaplı olup, tepedeki bir delikten giren ışık bu kabuklarda yansıyarak olağanüstü bir görünüm yaratmaktadır.

hongjack
  • Ekle
42 yaşında / Erkek
Bakırköy
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 05.03.2012 07:32

Arkadaşlar bu hafta güzel bir yere gittim şirin bir ilçemiz olan Çekmecedeydim .Benim ilk zamanlar denize girdiğim bir yerdi B.Çekmece Hele altbotras çok güzeldi o zamanlar artık o eski zamanlardan bişey kalmamış ama artık başkan daha modern yapmış.Tabi büyüyen ve gelişen ilçemizde deznizde bitiyıor.Ama akşamları geziliçek bir yer olmuş gezmenizi öneririm tabi yanlız tadı olmuyor arkadaşınızıda alın giderken:)

hongjack
  • Ekle
42 yaşında / Erkek
Bakırköy
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.09.2012 06:32

Yaşadığımız her yer güzeldir.Eğer kıymetini bilebilirsek:)

[1] [2] [3]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan