süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Hobiler & Eğlence
   Sanat
   Bendeki Sana...

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
renk_ahenk
  • Ekle
82 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Bhutan
Aktif Toplam Yazı : 1600
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.05.2012 22:26

Bütün yakınların en uzağındayım şimdi..
Hani diyorum ki bir kez gelipte tutsan ellerimi..
Sarılsan sımsıkı..
Belkide bütün çaresizliğim o an dağılacak..Söyleyemediğim ve içime attığım tüm cümlelerle haykırmak geliyor içimden sana..Sen yinede sus ve sessizliğin ardında saklan bütün çabalarıma rağmen.. Görmeyeyim yüzünde hazan solgunluğunu.. Bilmeyeyim yaseminlerin gülüşlerine ortak olduğunu.. Bir tek tebessümününde kalsa senden geriye, içimin titremesine yeter...

renk_ahenk
  • Ekle
82 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Bhutan
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.05.2012 22:27

Gülüşlerinde ömrümü bulduğum..
Gülümseki kalksin kalbimin efkarı..
Yüreğime bahar, ömrüme can gelsin..
Hadi can dediğim gülümse..
Ben görmesemde hissedeyim..

renk_ahenk
  • Ekle
82 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Bhutan
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.05.2012 00:23

İki çümle kelimeyle tarif etsem bendeki seni
Buna ne satır yeter nede kalem
Sonsuzluga benzer bendeki sen
Sonu yok bendeki sana olan aşkın

Ne gözlerim gözlerine doyar
Nede ellerim ellerine doyar
Kalbim sonsuza dek senin için atacağı için
Ne bu cümlelerin sonu gelir
Nede sana olan aşkımın sonu gelir

renk_ahenk
  • Ekle
82 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Bhutan
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 14.05.2012 22:03

Ben kendimi sen sandım
Seni de ben
Bu yüzden
Tüm üzmelerim seni
Aslında kendimi üzmelerimdi

renk_ahenk
  • Ekle
82 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Bhutan
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 14.05.2012 22:04

Ne bendeki sen,nede sendeki ben bitmedi bitmeyecek.
O sıcak ellerinle buz gibi ellerimi tutuşun
Gözlerinde kendimi bulmam
Unutmadım unutulmuyor

renk_ahenk
  • Ekle
82 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Bhutan
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 14.05.2012 22:05

Ne hafızamda,nede gönlümde.
Varlığına adadığım sevgin
Bitmedi
Bitmeyecek
Bitemezki...

renk_ahenk
  • Ekle
82 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Bhutan
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 15.05.2012 23:33

seversin demiştin ya hani bundan sonrada
inan ki o kadar kimseyi sevemedim
ve o iki kelimeyi senden sonra kimseye
ama kimseye söyleyemedim.

ama sen gönlüme sevdanın adını yazmıştın
ben aşkına tutulmuş bir deli candım
sen gönlüme sevdanın adını yazdın
ben aşkına tutulmuş seni ararım.
SENİ SEVİYORUM

renk_ahenk
  • Ekle
82 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Bhutan
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.05.2012 17:50

Sendeki benden bi parça olsun içinde istiyorum ki, bir parça cam kırığı , bir lokma ekmek kadar kalsın...
Kalsın ki; sen de var olasın, bendeki sen yalnız kalmasın....

renk_ahenk
  • Ekle
82 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Bhutan
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.05.2012 18:27

sen baharın ılık rüzgarı gibi
tenime hafif bir titreme verdin
bu bendeki sendin

renk_ahenk
  • Ekle
82 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Bhutan
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.05.2012 18:31

Aşkın Büyüklüğü

Bir zamanlar, bütün duyguların üzerinde yaşadığı bir ada varmış: Mutluluk, Üzüntü, Bilgi ve tüm diğerleri, Aşk dahil. Bir gün, adanın batmakta olduğu, duygulara haber verilmiş. Bunun üzerine hepsi adayı terk etmek için sandallarını hazırlamışlar.

Aşk, adada en sona kalan duygu olmuş çünkü mümkün olan en son ana kadar beklemek istemiş.Ada neredeyse battığı zaman, Aşk yardım istemeye karar vermiş. Zenginlik, çok büyük bir teknenin içinde, geçmekteymiş.Aşk, "Zenginlik, beni de yanına alır mısın?" diye sormuş.

Zenginlik, "Hayır, alamam. Teknemde çok fazla altın ve gümüş var, senin için yer yok." demiş. Aşk, çok güzel bir yelkenlinin içindeki Kibir`den yardım istemiş. "Kibir, lütfen bana yardım et!", Kibir "Sana yardım edemem, Aşk. Sırılsıklamsın ve yelkenlimi mahvedebilirsin." diye cevap vermiş. Üzüntü yakınlardaymış ve Aşk yardım istemiş: "Üzüntü, seninle geleyim." Üzüntü "Of, Aşk, o kadar üzgünüm ki, yalnız kalmaya ihtiyacım var."

Mutluluk da Aşk`ın yanından geçmiş; ama o kadar mutluymuş ki Aşk`ın çağrısını duymamış. Aşk, birden bir ses duymuş. "Gel Aşk! Seni yanıma alacağım..." Bu Aşk`tan daha yaşlıca birisiymiş. Aşk o kadar şanslı ve mutlu hissetmiş ki, onu yanına alanın kim olduğunu öğrenmeyi akıl edememiş.

Yeni bir kara parçasına vardıklarında, Aşk`a yardım eden yoluna devam etmiş. Ona ne kadar borçlu olduğunu fark eden Aşk, Bilgi`ye sormuş: "Bana yardım eden kimdi?" Bilgi "O, Zaman`dı" diye cevap vermiş. "Zaman mı? Neden bana yardım etti ki?" diye sormuş Aşk.

Bilgi gülümsemiş: "Çünkü sadece Zaman Aşk`ın ne kadar büyük olduğunu anlayabilir"

renk_ahenk
  • Ekle
82 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Bhutan
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.05.2012 22:11

ellerini tutup sıcaklıgını hissetmeyi özledim
seninle ictiğim o kahvenin o tarifsiz tadını özledim
bana kızmanı, ve hatta bazen sinir olmanı özledim
tepkime kızıp sigarayı bir hışımla söndürüşünü, kisa bir sessizlikten sonraki o gülüsünü görmeyi özledim
kısaca bendeki seni çok özledim ben...

renk_ahenk
  • Ekle
82 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Bhutan
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.05.2012 22:14

sana bakarken gülümsemeyi özledim
gözlerine mühürlenip öylece kalmayı,soguk günlerde sımsıkı sarılıp sıcaklıgınla ısıtmanı özledim
bir nefes gibi derin derin içime çekmeyi,kalp atışlarını duyabilmeyi özledim,
senin kokunuda özledim
kısaca bendeki seni çok özledim ben...

renk_ahenk
  • Ekle
82 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Bhutan
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.05.2012 22:19

seni görüyorum hep sebebim´i
sebebim gece.. sebebim´e sebebim kala..sebebim..
sebebim sensiz geçen zaman düsman sanki
sende sen, bende sen.. herseyde sen.. hepsi sen
yoklugun ateşten bir gömlekmiş sanki, hergün istemeyerek üzerime giydiğim
gözlerimi gözlerine istersen bi ömür mühürlerim hadi durma ! aslını resmet ruhuma sevdiğim
kısaca bendeki seni çok özledim....."

renk_ahenk
  • Ekle
82 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Bhutan
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.05.2012 22:21

Sevginin Ay Işığı

Çok eskiden yeşil bir vadinin içinde bir ırmak kıyısında kurulu bir köy varmış,taa dünyanın öbür ucunda. O zamanlar gündüzleri pek güneşli geçermiş, yağmur yağmadıkça; geceleri hep yıldızlı olurmuş,bulutlar olmadıkça, köy sakinleri tarımla uğraşırlarmış, hayvanlar avlarlarmış, uçsuz bucaksız arazilerinden, sularını kaynağı çok uzakta olan, köylerinin içinden geçen, ırmaktan alırlarmış. Köyde herkes birbirini sever, sayarmış. Köyde bir tek kişinin kalbinde öyle büyük bir sevgi varmış ki bütün köyünküne bedelmiş; Dolun un Intera`ya olan aşkıymış bu. Kız Dolun`u bilirmişte tanımazmış yakından. Dolun dayanamamış bir gün gitmiş kızın yanına. Sormuş Intera`ya onunla evlenip evlenmeyeceğini.

Intera demiş ki Doluna: "Evlenirim evlenmeye ama benim isteyenim çoktur, her gelen kişiden aynı şeyi ister benim babam.Ancak babamın bu isteğini yerine getiren benimle evlenir.``
Dolun şaşmış;"Sensin benim kalbimim sahibi" diyerek baslamış sözüne, "Senin dileğin benim için bir emirdir, söyle isteğini hemen yapayım" demiş aşkına.Intera demiş ki:"Bir çiçek vardır yaprakları gümüşten tomurcukları elmastan, onu ister babam benle evlenecekten". Dolun; "Bekle beni" demiş Intera`ya, "hemen gidip getireyim o çiçeği ama nerededir yeri ?"Intera parmağıyla göstermiş akan ırmağı "İşte bu ırmağın kaynağındadır der babam, kırk gün yürümek gerekirmiş oraya varmak için ama bir giden bir daha gelmedi şimdiye dek çünkü oralar büyülüymüş derler,giden geri gelmezmiş çünkü buralardan çok daha güzelmiş oralar. Dolun; "Senden daha güzel ne olabilir ki bu dünyada" demiş Intera`ya "Döneceğim, o çiçekle, döneceğim çünkü seviyorum seni, çünkü sensiz anlamı olmaz benim için o güzelliğin". Dolun çıkmış yola sonra. Kırk gün yürümüş ırmağın yanından. Hep ne kadar sevdiğini düşünmüş Intera`yı yol boyunca.Tek aklındaki Intera`ymış, tek amacı ise o çiçek.Kırkıncı gün kalkmış Dolun sabah erkenden, yüzünü yıkamış ırmaktan, anlamış ki çok yaklaşmış kaynağına ırmağın suyun serinliğinden. Devam etmiş yoluna sonra. Biraz sonra varmış kaynağa, bütün yeşilliklerle çevrili bir göl varmış kaynakta, gölün ortasında bir adacık, adacığın üstünde de o çiçek duruyormuş. Anlamış Intera`nın anlattığı çiçek olduğunu güzelliğinden.Yüzmeye başlamış adaya doğru hemen.

Adaya çıkınca karşısında bir adam belirmiş Dolun`un.Adam Doluna: "Her gülün bir dikeni, koruyucusu, olduğu gibi bende bu çiçeğin koruyucusuyum, eğer almaya geldiysen ben, Salut, izin vermem buna" demiş. Dolun şaşkın ve de kararlı bir tonla; "Ben o çiçeği alacağım sonra aşkıma kavuşacağım" demiş "Hiç bir şey beni kararımdan çeviremez". "O zaman beni biraz dinleyeceksin" demiş Salut;"sana neden koparmaman gerektiğini anlatacağım, eğer hala ikna olmazsan o zaman izin veririm almana".Dolun ikna olmuş ve çökmüş yoncaların üstüne, başlamış dinlemeye... "Eğer bir şeyi çok fazla istersen ve engelin yoksa önünde onu alırsın, hayatta böyledir,insan engelleri aşarsa yaşamına devam edebilir. Bu çiçekte sadece yaşam için bir şeyler yapacaksan engelleri kaldırır önünden çünkü onunda bir görevi var, bu çiçek sadece 28 gecede bir açar yapraklarını ve döker parlayan tohumlarını göle, bu sayede buradaki sular yükselir ve ırmaktan taşar gider zamanla. Bu ırmak sayesinde yaşar bu doğadaki yeşillikler, insanlar, hayvanlar." demiş Salut.Dolun başlamış düşünmeye, eğer çiçeği koparırsa kavuşacaktır sevdiğine ama kuruyacaktır ırmakları bunun yanında.Sonunda çiçeğin başına çöker kalır Dolun. Gümüş yapraklarında kendini görür Dolun çiçeğin. Yanında Intera vardır ama niye mutsuzdur ikiside. Aslında kalbindeki tek endişeyi görür Dolun. Zaman geçtikçe Dolun`un düşünceleri yoğunlaşır kafasında. Mutsuzluğunu düşünür, çiçeksiz Intera`sız bir yaşam düşünür. Koparamaz çiceği günlerce. Dolun artık yaşamaktan zevk almaz şekilde sadece aşkını düşünerek beklemeye başlar olacakları.

Bir gece çiçek tohumlarını birakırken göle bir tomurcukta Dolun`un sertleşmiş kalbinin üstüne düşmüş, aniden Dolun kalbindeki aşkının büyüklüğü kadar kocaman bir taşa dönüşmüş, taş o kadar büyükmüş ki dünyaya sığmamış gökyüzüne yükselmiş ve Dünya`yla dönmeye baslamış. Böylece Ay olmuş Dolun`un kalbi Dünya`ya. O günden sonra sadece 28 gecede bir göstermiş Dolun kalbinin tüm yüzünü, aşkının bütün parıltısını diğerlerine; sadece o gecelerde aydınlatmış Dünya`yı, aynı çiçek gibi.

renk_ahenk
  • Ekle
82 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Bhutan
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.05.2012 22:55

Seni Anlatmamı İsteselerdi

[1] [2] [3] [4] ... [37] [38] [39]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan