süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Yaşam
   Tarih
    Niçin Tunceli’ye yükleniyorlar

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
KEKO01
  • Ekle
56 yaşında / Erkek
Şile
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1170
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 09.05.2014 16:59

ABD ve AB emperyalistleri, Tunceli’nin Dersim yapılmasıyla pek ilgililer. Emperyalistler, Dersimci! Bir nedeni olmalı!

Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül, Atatürk’ü Dersim’den vurma planının merkezindeler. PKK, vurucu güçleridir. CHP’yi ise mayınlı araziye sürmüşlerdir.

AKP, PKK ve CHP, Dersim politikasında birleştiler. Hangisi iktidardır, hangisi muhalefettir? Sistemin Cumhuriyet Devrimine saldırısında el ele veriyorlar.

Atlantik sisteminin efendileri ve Türkiye’deki işbirlikçileri, niçin Dersimciler ve niçin Tunceli’ye yükleniyorlar?

Cumhuriyeti yıkma faaliyetinin en kritik girişimi

Tunceli isminin Dersim olarak değiştirilmesi, Cumhuriyet Devrimini yıkma faaliyetinin en kritik girişimidir. Çünkü Tunceli, yalnız etnik bölünmenin değil, mezhepsel bölünmenin de odağı olarak görülmektedir. Emperyalistler, Türkiye’nin Kürt nüfusunu, Dersim kampanyasıyla bölücülükte birleştirmek istiyorlar. Yalnız bölücülükte değil, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığında da birleştirmek istiyorlar.

Çok önemlidir: Dersim, karşıdevrimci güçler tarafından Kemalist Devrimin zayıf noktası olarak değerlendiriliyor. Tunceli halkını ve genel olarak Alevi kitlesini, katliam suçlamalarıyla Kemalist Devrime düşman konumlara sokmak istiyorlar. Emperyalistler, Alevi yurttaşlarımızı Dersim’den avlayabileceklerini düşünüyorlar. Başka hiçbir alanda avlayamazlar. Bu açıdan Dersim kampanyası, Kemalist Devrime yöneltilen en sinsi saldırıdır. Tunceli’nin Dersim yapılması, bir isim değişikliği değildir; milleti bölme ve Cumhuriyeti yıkma sürecinin söz yerindeyse kesin sonuca yönelik hamlesidir.

Halkı nereye kazanacağız?

CHP yönetiminin omurgası kalmadı. “Kürdümüzü kazanmak için” bölücülüğün peşine takılmak, “halkımızı kazanmak için” dinciliğe özenmek gibi parlak fikirlerden çok etkileniyor.

Kürt yurttaşlarımızı nereye kazanacağız?

Cumhuriyete mi, Cumhuriyet yıkıcılığına mı?

Birliğe mi, bölücülüğe mi?

Dersim politikası, insanlarımızı bölücülüğe ve Cumhuriyet yıkıcılığına kazanıyor.

Denektaşı: Arslanlı Yol

Dersim anlayışıyla bırakalım devrime ilerlemeyi, devrime ilerleyenlerin arasında olmak bile bir süre sonra mümkün olmayacaktır.

Yatağan, Kemerköy, Yeniköy işçilerine soralım. Fırtına Deresi köylülerine soralım. Arslanlı Yol’da yürüyen milyonlara başvuralım. “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” diyen tribünlere soralım. Acaba halk ne diyor?

Türkiye’de bir halk oylaması yapalım, Dersim diyenler yüzde 10’un üstünde çıkmaz. AKP, PKK ve CHP’yi bu konuda hiç kimse dinlemez.

Türkiye halkını Dersim’de birleştiremezsiniz, ama Tunceli’de birleştirirsiniz.

Dersim ve Tunceli seçenekleri, Türkiye halkından kopma ya da halkla birleşme seçenekleridir.

Tunceli’ye siper olmak bir Cumhuriyet görevidir

Atatürk yönetiminin Tunceli Harekâtı, Ortaçağ kurumlarını hedef alıyordu ve doğrudan mülkiyet ilişkilerine yönelik sonuçlar getirdi.

Cumhuriyet yönetimi, özellikle Solcular tarafından “Niçin feodalizmin kökünü kazımadı” diye eleştirilmiştir. Ve şimdi Atatürk, feodal ilişkilere karşı köktenci bir uygulamaya giriştiği için en ağır saldırılara hedef oluyor.

Tunceli’ye göğsünü siper edemeyenler, bağımsızlık, özgürlük ve Aydınlanma mücadelesinin kenarına düşerler; hele bugünkü koşullarda!

CHP, Dersim önergesiyle nereye gidiyor

CHP, Dersim önergesiyle intihara gitmektedir.

Dersim konusundaki yanlış, herhangi bir yanlış değildir; Türkiye’nin bölücülükle ve cumhuriyet yıkıcılığıyla savaştığı bir dönemde, en temel yanlıştır.

Bugün Atatürk’ün manevi kızı Sabiha Gökçen’e “soykırım celladı” diye saldıranlar, yarınki hezeyanların işaretini de vermiş oluyorlar. Tunceli’yi Dersim yaptıktan sonra atacakları adım, Atatürk’ü “Kürtlerin ve Alevilerin katili” ilan etmektir.

Ancak hemen belirtelim, Tunceli’ye dokunamayacaklardır.

Geçti o devir!

Türkiye bölünmeye değil, birliğe gidiyor.

AKP ve PKK ile birlikte CHP de bu karşıdevrimci girişimin altında kalır.

compatible80
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Adapazarı
Sakarya
Aktif Toplam Yazı : 10
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 09.05.2014 18:37

Bu yazinin sahibi kim?

proloter
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Beşiktaş
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 17
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 09.05.2014 21:16

orasının adı dersimdir..yaşayan halkıda öyle söyler...insanların yaşadığı benimsediği adları değiştirmeyin,kültürel kodlarıyla oynamayın..

CORCIL44
  • Ekle
55 yaşında / Erkek
Darende
Malatya
Aktif Toplam Yazı : 18606
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.05.2014 03:12

rol alanlar ve figüranlar yine iş başında..
tunceli desek ne olur dersim desek ne farkedecek ?
yeter provakasyonluğu bırakın !!
bu sitede nice kelleciler geldi geçti,ama hepsi gazi oldu..vazifeleri bitmişti ama tekrar emareler başladı ama artık artık ne borun pazarı kaldı nede niğdeye gidecek eşek kalmadı..

orbay1
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Üsküdar
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1873
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.05.2014 17:16

corcil yıkılmadım ayaktayım diyorsun. ..ne güzel meydan boş bırakıldı kafamıza göre takılıyorduk da diyorsun ...iyi sana kolay gelsin ...kimse vazife için burada değil , herkesi kendin gibi sanıyorsun...sen vazifelerinle kal sitede ...katılmayanların ilgisini çekmiyor artık burada bulunmama nedeni sadece bu .

Dersimde yaşayanlar ne diyorlarsa o şehrin adı odur.Sana corcil desek ne olur demesek ne olur gibi bir durum.Farkediyor ki corcil den başka rumuz kullanmıyorsun.

burası beniiimm diyorsan senin olsun...ben geçerken uğradım sadece :)

not : yazı ; perinçek `in hezeyanlarıdır.

CORCIL44
  • Ekle
55 yaşında / Erkek
Darende
Malatya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.05.2014 18:04

orbay
öncelikle hoşgeldin,söylenenler apaçık ve aleni zaten iki kişinin bildiği sır değildir diye bir laf`ta var
tuncelide bizim malatyada maraşta,lakin o halkların düşünceleridir,konu ve belirtmek istediğimin isimle alakalı olmadığını sende biliyorsun,biliyorsun,çünki açıkça belirttim..ayrıca bu sitede kafatascı yok..her birey kendi haklarına sahip çıkar..
not:benim adım /ali) corcil mevzunuda defalarca anlattım bir kez daha gerek görmüyorum..tanıyan tanır..

orbay1
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Üsküdar
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1873
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.05.2014 18:25

corcil ..hoşgeldinle başlayan mesajınla beni mahçup ettin .

Fakat diğer panoda arka çıktığın kadınmı erkekmi belli olmayan ( bana göre) olmadık küfürler savuran birine arka çıkman buradaki mesajını farklı algılamama neden oldu sanırım.
Önce burayı okusaydım aksesuvar değerlendirmelerim olmazdı . Heleki kellecileri fena atlamışım .

adınla veya rumuzunla sorunum yok örnek için yazmıştım.( önceleri konu etmiştik te burada geçerli değil)

ne yapsak birbirimizi zor anlar ve anlaşırız işin aslı bu :)

idare edeceğiz , etmesekte sonuç değişmeyecek :) en iyisi dağınık kalsın..

CORCIL44
  • Ekle
55 yaşında / Erkek
Darende
Malatya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.05.2014 18:44

haklısın anlaştığımız tek ortak odur sanırım..
ayrıca bahsi geçen kişiden konuşursak adam gibi adamdır,haklı olan sizde olsanız korkunuz olmasın buna emin olunuz..
tanırsınız raffi sivaslı hemşerim şaşıracaksınız ama adam gibi adamın biride oydu,tamamen zıt görüşlü olsakta..
bencede dağınık kalalım,lakin doğruyu yanlışıda doğruya yanlış,yanlışa doğru demeyelim..

_DeMR_
  • Ekle
80 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Zimbabve
Aktif Toplam Yazı : 861
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.05.2014 19:21

ORBAY ın sözünü ettiği pano sanırım BERKİN ELVAN panosu... Küfür olayı... :(((

_DeMR_
  • Ekle
80 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Zimbabve
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.05.2014 19:27

Ali bey beni şaşırttınız.. Ayrıca bil benim kimseden korkum olmaz... haklı haksızlığa gelince herkes kendi penceresinden olaya bakar.. Burada kimseye dini inancına,siyasi görüşüne göre yakınlaşmadım hatta reelde de halen görüştüğüm kişiler hepsi bana ters düşünce de olan kişiler ve çok reel biriyim.

Ama bana orospu piçi diyeni de adam saymam...

kişinin bir mesajını yazayım isim vermeden.. öncesini de oku ..

isterimki cemal bıçakoğlu ve yandaşları
O ortalık
F fahişe
S sistemleri

haddimizi bilelim lütfen
OFS açılımı....

bu mu adamlık?

_DeMR_
  • Ekle
80 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Zimbabve
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.05.2014 19:30

Şunu bilin kendisine telefonda verdim defalarca .. hani yüz yüze konuşalım dedi ya. ama bir yanıt alamdım çünkü amacı burada şov yapmaktı... İtibarsızlatırmaktı.. Lütfen! Sizle hukukumuz olduğunu söyledim ve o zaman da açıklama yaptım aynı panoda..

CORCIL44
  • Ekle
55 yaşında / Erkek
Darende
Malatya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.05.2014 19:39

HOCAM HEKESİN GÖRÜŞÜ KENDİNİ BAĞLAR LAKİN YARASI OLAN GOCUNUR
ben solcier için yapmıştım o tanımlamayı.diğer konuya gelince yine aynı tekrarı görsem yine tepkimi verirdim,oysaki ferayeyide buradan tanırım,,

_DeMR_
  • Ekle
80 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Zimbabve
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.05.2014 19:48

Solcieri eskiden tanırım. Küfür olayı yok . Tama farklı düşüncededir. Ama küfrettiğini görmedim ben.. BEN NASIL FİKRİMİ yazdıysam o da yazar..

_DeMR_
  • Ekle
80 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Zimbabve
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.05.2014 19:50

Benim yaram yok Ali Bey..Ve gocunma da yok .. Sadece dile getirdim. HEPSİ bu..

İyi akşamlar..

Not : Orbay kanımca dediğim panodan söz etti..

KEKO01
  • Ekle
56 yaşında / Erkek
Şile
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1170
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.05.2014 20:14

Yukarıdaki yazı Doğu Perinçek in Aydınlık gazetesindeki köşe yazısı lakin Bu sitede taraflı Adminler var ilk paylaşımım da yazarın ismi vardı silinmiş bende isimsiz olarak gönderdim Admin ya görmedi gönderiyi yada isim olmadığı için allerjisi de olmadı..

Doğu Perinçek`i sevmeye bilirsiniz onun düşüncelerini de beğenmeye bilirsiniz, lakin yazısı ve Dersim üzerindeki yorum ve analizi ders niteliğindedir.Yazılarını okuyup takip eden kişiler bilir ki her yazısı ders niteliğindedir..

Bir kişi hakkında kulaktan dolma duyumlarla yargılamak , yargılayan kişiyi bilgili yapmaz. Hele ki sevmediği kişi hakkında küfür ve hakaretlerle o kişi hakkında yorum yapıyorsa o kişiye akıl hastası teşhisi konur..saygılar.

[1] [2]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan