süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Gündem
   Ortalık Toz Duman

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
DMR36
  • Ekle
78 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Uruguay
Aktif Toplam Yazı : 2754
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 02.08.2016 19:54

Ortalık toz duman .Bilirim bu darbe günleri sonrasını kimse mantık çerçevesinde değil duygularıyla konuşur.Kraldan çok kralcı olur.HALK için sözüm yok ama yöneticiler için aynı şeyi söylemeyeceğim.Rüzgarı arkasına alma vs..inan gök de yer de yarıldı.Ama maalesef biz bulutların üzerinde yine bir yer bulduk kendimize..BAKALIM bulutlar dağılınca gerçek ortaya çıkacak mı bence önemli olan bu.Toz duman ortalık şimdi...Boran ,fırtına hele bu bulutlar dağılsında gerçek görüntü ortaya bir çıksın bakalım.Güneş yüzünü bir göstersin.Biliyorsunuz bir söz var; GÜNEŞ BALÇIK İLE SIVANMAZ!
DEMİR

DMR36
  • Ekle
78 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Uruguay
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 02.08.2016 20:12

Paralelci mi arıyorsunuz?

Önce bir alıntı..AKP li Orhan Deligöz`ün dediklerine bakalım;
``Amerikan ajanı olan Fuller darbe gecesi İstanbul daydı.Uzmanlar ile bir otelde toplantı yaptı.Helikopter ile Yunanistan a giden askerler onu İsatnbul dan kaçırdı.``

Şimdi sadede gelelim. Bu sitede bir yazı yazmıştım. Onu tekrarlıyorum.Eğer yazıyı dikkatli olursak aldatılma ve aldanma olayı çok önce başlanmış..
Yazının bir kısmını tekrarlıyorum.Aslında olay 1964 lerde başlıyor.Yazıdan aldığım isme dikkat...YANİ bu ülkede halk olarak biz asla kendi alternatifini değil dayatılanı seçmişiz...

Graham FULLER 1964 te Türkiye ye gelmiş.İstihbarat masası şefi olarak.Ve 1966 da Gülen Cemaati kuruluyor..Ve sıkı durun Feto AMERİKA DA SÖZÜ EDİLEN FULLER in kefaletiyle ABD de oturma izni alıyor..

Sermayeye ve Batı`ya bağlanmaya `` birinci halka taraf değiştirme süreci ``AKP ile birlikte İslamcı bir derinlik kazanmaya başladı.Bu zaten ,ABD `nin 1994 te planlayıp öngördüğü bir sonuçtur.`` Birinci halkada bir eksiklik vardı; Oligarşi nin içine İslamcı ( ve şeriatçı ) boyut katılmadığında ulusalcılar,kimi sivil toplum örgütleri ve TSK ,`BOP ve sömürgeleşmeye tepki gösteriyorlardı.``Bu odaklar karşısında Oligarşi tek başına yeterli değildi.Türkiye Cumhuriyeti nin ``ILIMLI İSLAM DEVLETİ ne`` dönüştürülmesi gerekiyordu.
Bu tezi 1994 ten itibaren Dr.Morton Abramowitz,Graham FULLER ve Richard HOLBROOKE geliştirdiler ve AKP nin iktidara taşınmasını hazırladılar.2 Kasım ve daha sonraki seçimlerde AKP nin iktidara gelişine en büyük desteği sağladılar.
AKP nin milletvekillerini oluşturan kompozisyonun aşırı heterojen yapısı bile taraf değiştirenlerin ne kadar farklı kimliklere sahip olduklarını göstermeye yeter.

DMR36
  • Ekle
78 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Uruguay
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 03.08.2016 02:14

Lütfen! Bu yazımı sabırla okuyun .Yıl 2001 Dünya nın etkilenmediği bir ekonomik kriz ile koalisyon ortaklarından birinin seçim istemesi ve kuruluşunun 13 .ayında iktidar olan bir parti...? Hem de tüm ülkede örgütlenerek..Akıl nizam var ya hangi demokraside bu var...Neyse konuya dönelim......Neyse ..... arkası çok farklı doldurulacak bir sözcüktür.
Paralelci mi arıyorsunuz?
Önce bir alıntı..AKP li Orhan Deligöz`ün dediklerine bakalım;
``Amerikan ajanı olan Fuller darbe gecesi İstanbul daydı.Uzmanlar ile bir otelde toplantı yaptı.Helikopter ile Yunanistan a giden askerler onu İstanbul dan kaçırdı.``
Şimdi sadede gelelim. Bu sitede bir yazı yazmıştım. Onu tekrarlıyorum.Eğer yazıyı dikkatli olursak aldatılma ve aldanma olayı çok önce başlamış..(!)
Yazının bir kısmını tekrarlıyorum.Aslında olay 1964` de başlıyor.Yazıdan aldığım isme dikkat...YANİ bu ülkede halk olarak biz asla kendi alternatifini değil dayatılanı seçmişiz...
Graham FULLER 1964 te Türkiye ye gelmiş.İstihbarat masası şefi olarak.Ve 1966 da Gülen Cemaati kuruluyor..Ve sıkı durun Feto AMERİKA DA SÖZÜ EDİLEN FULLER in kefaletiyle oturma izni alıyor..
Sermayeye ve Batı`ya bağlanmaya `` birinci halka taraf değiştirme süreci ``AKP ile birlikte İslamcı bir derinlik kazanmaya başladı.Bu zaten ,ABD `nin 1994 te planlayıp öngördüğü bir sonuçtur.`` Birinci halkada bir eksiklik vardı; Oligarşi nin içine İslamcı ( ve şeriatçı ) boyut katılmadığında ulusalcılar,kimi sivil toplum örgütleri ve TSK ,`BOP ve sömürgeleşmeye tepki gösteriyorlardı.``Bu odaklar karşısında Oligarşi tek başına yeterli değildi.Türkiye Cumhuriyeti nin ``ILIMLI İSLAM DEVLETİ ne`` dönüştürülmesi gerekiyordu.
Bu tezi 1994 ten itibaren Dr.Morton Abramowitz,......````Graham FULLER```````` ve Richard HOLBROOKE geliştirdiler ve AKP nin iktidara taşınmasını hazırladılar.2 Kasım ve daha sonraki seçimlerde AKP nin iktidara gelişine en büyük desteği sağladılar.
AKP nin milletvekillerini oluşturan kompozisyonun aşırı heterojen yapısı bile taraf değiştirenlerin ne kadar farklı kimliklere sahip olduklarını göstermeye yeter.İslamcı yapıyı savunanlar,liberaller,kimi büyük sermaye çevreleri,eski dönek solcular..
Bu kadar farklı düşünce ve yaşam biçimini bir araya getiren sihirli güç nedir? YANIT:ABD
Sonuç;
Ortalık toz duman .Bilirim bu darbe günleri sonrasını kimse mantık çerçevesinde değil duygularıyla konuşur.Kraldan çok kralcı olur.HALK için sözüm yok ama yöneticiler için aynı şeyi söylemeyeceğim.Rüzgarı arkasına alma vs..inan gök de yer de yarıldı.Ama maalesef biz bulutların üzerinde yine bir yer bulduk kendimize..BAKALIM bulutlar dağılınca gerçek ortaya çıkacak mı bence önemli olan bu.Toz duman ortalık şimdi...Boran ,fırtına hele bu bulutlar dağılsında gerçek görüntü ortaya bir çıksın bakalım.Güneş yüzünü bir göstersin.Biliyorsunuz bir söz var; GÜNEŞ BALÇIK İLE SIVANMAZ!
DEMİR

DMR36
  • Ekle
78 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Uruguay
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 03.08.2016 02:19

Bu gün ABD VE BATI suçlanıyor.GÜNAYDIN:)) Peki 6 FİLO İstnabul a geldiğinde katil AMERİKA defol!
NATO ya HAYIR diyen gençlerin önüne çıkan kim? Şimdi ikinci adam kim ise o (protokole göre) Yazık oldu o gençlere..onların yıllar önce söylediğini bazıları şimdi söylemeye çalışıyor ama NET değil.Yazık değil mi o fidanları darağacına gönderdiler...Anlayan ne dediğimi anladı ..GERİSİ yalan.

DMR36
  • Ekle
78 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Uruguay
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 03.08.2016 02:25

Çok merak ettiğim bir konu var.O cani örgüt görüyoruz ki her yere sızmış.Bir sürü kişi tutuklandı iyi de oldu..iYİ DE bu işin siyaset ayağı yok mu? yani devletin her kurumuna her kademsine sızan bu kanlı örgüt siyasete ,siyasi kurumlara sızmadı mı?

Öneri..Geriye doğru mecliste her dönem için vekil olanlar,belediye başkanı olanlar vs.. de parti gözetmeksizin araştırılsın..Tüm faal veya köşesine çekilmiş siyasiler de soruşturulsun.hangi belediyeler bu yapıa arazı tahsis etmiş çok kolay ulaşmak.İnanın yarısından çoğu şaibeli çıkar var mısınız?

DMR36
  • Ekle
78 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Uruguay
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 03.08.2016 02:32

Çok değil 3 yıl öncesine gidin meclis tutanakları orada mecliste kim ne demiş? Çok kolay ya...Yok öyle aldatıldık..Ben olsam aldandım derim.

Neden mi?

Aldatıldık demek edilgin kişiliktir YANİ inisiyatif aladatandadır..TLF dolandırıcılığı gibi..Aldandım demek inisiyatif aldanandadır.

O zaman bu yapıya göz yumanlar aldananlar halktan özür dilemelidir..Biz bu işi beceremedik uyanık olmadık..hakkınızı helal edin....GÜNDEME GELİR Kİ bu yapının sızdığı yıllarda ki tüm iktidarlar liderler toplumdan özür dilemelidir.. ki ki si var...Giden canlar ne olacak.?

[1]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan