ARKADAS.COM Kullanım Sözleşmesi

1-) ARKADAS.COM 18 yaş ve üzerine servis vermektedir. Üyelik formunu dolduran tüm kullanıcılar 18 yaş veya üzerinde olduğunu taahhüt eder. Aksi tesbit edilen kullanıcılar sistemden kaldırılır.

2-) ARKADAS.COM'da yer alan herhangi bir eser, bilgi, yazı veya malzeme, kaynak belirtilmeden başka bir yerde yayınlanamaz.

3-) ARKADAS.COM'da her rumuz sahibine aittir. Başka bir kullanıcı tarafından kullanılamaz.

4-) ARKADAS.COM üyeliği kişiseldir, diğer şahıslara ödünç verilemez.

5-) ARKADAS.COM üzerinde açılan profillerde;
- Kişisel iletişim bilgileri (E-Posta adresi, telefon numarası, web adresi, vb.) bulunamaz.
- Bilgiler gerçeğe uygun olmalıdır.
- Herhangi bir şekilde hakaret içeremez, sexist yada ırkçı ifadeler kullanılamaz. Genel ahlaka uygun olmalıdır.
- Türkçe veya İngilizce haricinde bir dil kullanmak isteyenler kısa ifadeler kullanmalıdır.
- Herhangi bir siyasi görüşün, dinin vb. propagandası yapılamaz.
- Herhangi bir şekilde reklam unsuru içeremez.
- Bilgilerin doğruluğundan ARKADAS.COM sorumlu değildir.

6-) ARKADAS.COM üzerinde oluşturulan üye profilleri tüm ziyaretçilere açıktır. Üyemiz doldurduğu Profil bilgilerinin herkes tarafından görülebileceğini kabul eder ve tüm bilgiler Profilin sahibi olan üyemizin sorumluluğundadır. Tarafımızdan sürekli kontroller yapılsada, işlem hacmi sebebiyle, bütün profillerin tam zamanlı kontrolü mümkün değildir.

7-) ARKADAS.COM yanlızca aracıdır. Doldurulan profiller, gönderilen mesajlar, yazılan forum, pano ve gruplar, yazarının görüşlerini ve düşüncelerini belirtir ve ARKADAS.COM tüm bu yazıların sorumluluğunu kabul etmez. Diğer kullanıcılar, kötü niyetli, rahatsız edici, kurallara ve kanunlara aykırı bilgileri tarafımıza bildirebilirler. ARKADAS.COM bildirilen ve/veya uygun görmediği herhangi bir gönderiyi sebep göstermeksizin kaldırma hakkını saklı tutar.

8-) Üyelerimiz suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek yerel, ülke çapında ya da uluslararası düzeyde yasalara ters düşecek bir durum yaratan ya da teşvik eden, hiçbir tür yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik ya da ahlaka aykırı gönderi postalayamaz, iletemez. HER NE SEKILDE OLURSA OLSUN SUÇ ISLEYENE AITTIR. ARKADAS.COM SORUMLULUK KABUL ETMEZ.

9-) ARKADAS.COM arkadaş arayan insanların serbest iradesiyle birbirlerini tanıma ve seçme olanağı sunmaktadır. İnteraktif ortamda karşılaşan insanların karşılıklı birbirlerine uygun iradelerinin oluşumunda hiçbir katkısı ve sorumluluğu yoktur. Bu nedenle ARKADAS.COM hiçbir şekilde tarafların cezai ve/veya hukuki taleplerine muhatap edilemez.

10-) Üyelerimiz ve misafirlerimiz her zaman sanal ortamda hareket ettiklerinin bilincinde olmalı, tam olarak güven kazanmadan özel hayatlarına ilişkin açıklayıcı bilgileri karşı tarafa vermekten kaçınmalıdırlar.

11-) ARKADAS.COM, üzerinde açılan profil bilgileri, forum yazışmaları, panolar ve tüm ziyaretçilerin erişebileceği bilgileri kullanma hakkını saklı tutar.

12-) ARKADAS.COM üyelerinin verdiği ve veri tabanında bulunan bilgileri istatistiksel bilgilere dönüştürmek, reklam ve pazarlama alanında kullanmak, site kullanıcılarının genel eğilimlerini belirlemek, içeriğini ve servislerini zenginlestirmek için kullanabilme hakkına sahiptir. Ancak kişilere ait bilgiler tek tek kullanılmayacaktır.

13-) ARKADAS.COM'u ziyaret eden üyelerin bilgisayarlarının IP numaraları güvenlik nedeniyle sistem tarafından kaydedilmektedir. Taciz ya da tehdit halinde, hukuki işlem gerektiği takdirde bu numaralar kullanıcının kimliğini tespit için kullanılabilecek ve gerekirse yargıya verilebilecektir. Bu zorunluluk nedeniyle sır tutma yükümlülüğümüzün de ortadan kalkacagi bilinmelidir.

14-) Üyelerimiz, virüs ya da zararlı unsur içeren, ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiçbir bilgi, yazılım ya da malzeme postalayamaz, iletemez.

15-) ARKADAS.COM, servis kalitesini artırmak sebebiyle, sistemde aşırı yük yapan eski ve kullanılmayan forum, pano, grup yazılarını, uzun bir süre sisteme giriş yapmayan üyelerin özel mesajlarını ve arkadaş listelerini, uzun süre kullanılmadan saklanan özel mesajları silme hakkını saklı tutar.

16-) Teknik aksaklıklardan dolayı ortaya çıkabilecek sorunların çıkması ve giderilmesi esnasında ARKADAS.COM hizmeti hata verebilir, kullanılamaz hale gelebilir, kullanımı zorlaşabilir. Bu durumların yaşanması esnasında ve sorunun çözülmesi aşamasında, ARKADAS.COM hizmetini kısmi veya tamamı ile durdurma hakkını saklı tutar.

17-) ARKADAS.COM, sistemini gerekli gördüğünde güncelleyebilir, değiştirebilir, kullanılmayan bölümleri kaldırabilir, yeni bölümler ekleyebilir.

18-) ARKADAS.COM, üye olurken oluşabilecek aksaklıklardan, bankalarla yaşanabilinecek problemlerden sorumlu değildir.

19-) ARKADAS.COM, kullanıcıya ait sistem hatalarından ve arızalarından sorumlu değildir.

20-) ARKADAS.COM üzerinde bağlantısını verdiği, reklamını yaptığı sitelerin içeriğinden ve gizliliğinden sorumlu değildir.

21-) ARKADAS.COM gelir paylaşımı ortaklığı yöntemi ile tanıtımının yapıldığı, reklam verdiği sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir ve kullanıcılara doğabilecek olan zararların sorumluluğunu kabul etmez.

22-) ARKADAS.COM üyeleri istedikleri zaman profillerini kullanıma kapatabilirler. Ancak sistemin doğru işlemesi ve kullanıcı güvenliği açısından profiller tamamen yok edilemez. Sadece kullanımı engellenebilir.

23-) ARKADAS.COM iletişim bilgilerinizi sizlere daha iyi hizmet verebilmek ve duyurular yapabilmek için saklar ve kullanır. E-Posta duyurularını almak istemiyorsanız gelen E-Postaların üzerindeki "Bu E-Posta'yı almak istemiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız (unsubscribe)." bölümüne tıklayarak veya unsubscribe@arkadas.com adresine isteğinizi belirten bir E-Posta göndererek veya Destek sayfamızdan isteğinizi belirten bir form doldurarak gönderimleri sonlandırabilirsiniz.

Süper Üyelik Sözleşmesi

24-) Üyelerimiz, Süper Üyeliğe geçiş yaptıklarında;
- Limitsiz mesaj gönderme hakkına sahip olurlar.
- Limitsiz mesaj kutusu sahibi olurlar.
- Arkadaş grubu oluşturabilirler.
- Fotoğraf albümü oluşturabilirler.
- Fotoğraf oylamada Yıldızlı 10 verebilirler.
- Diğer üyelerin son giriş tarihini görebilirler.
- Gönderdikleri mesajlar öncelikli görüntülenir.
- Arama sonuçlarında öncelikli çıkarlar.
- ARKADAS.COM üzerindeki reklamları kapatabilirler.
- ChatBox üzerinde yazışma yapabilirler.
- Sistem Yardım Ekibinden özel destek alabilirler.
- Profillerinin uyku moduna geçmesini engelleyebilirler.

25-) ARKADAS.COM'da Süper Üyelerin, üyeliklerinin kesintiye uğramaması için kredi kartı ve GSM ile yapılan ödemelerde üyelik süresi sonunda üyelik otomatik olarak yenilenir. Üyeler, üyelik tarihlerinin bitişinde Süper Üyeliklerinin yenilenmesini istemezlerse bunu, "Profil Bilgilerim > Hesap Bilgilerimi Değiştir" bölümünde yer alan "Ödeme Bilgileri" ayarından veya Destek sayfamızdan isteği belirten bir form doldurarak değiştirebilirler.

26-) Süper Üyeler, profillerini kullanıma kapattıkları takdirde üyelikleriyle ilgili tüm haklarını kaybeder.

27-) Süper Üyelere ait profiller ARKADAS.COM kurallarını ihlal ettikleri takdirde, tıpkı standart ve sadık üyelerin profilleri gibi yasaklı veya yasaksız reddedilebilir, iptal edilebilir.

Gizlilik Sözleşmesi

28-) ARKADAS.COM üyeliğiniz dahilinde vereceğiniz bilgilerinizin kullanım hakkı tamamen Lokomotif A.Ş.'ne aittir. Üçüncü şahıslarla paylaşılmaz. Bilgilerinizi sadece siz değiştirebilirsiniz ve özel bilgileriniz (şifre) sadece sizin tarafınızdan bilinebilir.

29-) ARKADAS.COM'a kayıt olurken verdiğiniz E-Posta adresiniz hiç bir üyemiz ile paylaşılamaz.

30-) ARKADAS.COM'da yaptığınız özel yazışmalarınız ve özel gruplar içerisinde yapılan yazışmalar hiçbir üçüncü şahısla paylaşılmaz.

31-) ARKADAS.COM'da Süper Üye olmak için vermiş olduğunuz Havale, Kredi Kartı, GSM bilgileriniz hiç bir üçüncü şahısla paylaşılmaz.

32-) ARKADAS.COM'a girmek için kullandığınız cihazın tarayıcısı tarafından tarafımıza gönderilen bilgiler, gerekli görüldüğü durumlarda adli ve hukuki merciler haricinde hiç bir şahısla paylaşılmaz.

33-) ARKADAS.COM üzerinden herhangi bir şekilde elde edilmiş özel ve kimlik bilgileri, gerekli görüldüğü durumlarda adli ve hukuki merciler haricinde hiç bir şahısla paylaşılmaz.

Güvenlik Sözleşmesi

34-) ARKADAS.COM, GlobalSign tarafından verilmiş SSL Sunucu Sertifikası kullanmaktadır. ARKADAS.COM üzerinden yapacağınız ödemelerde; SSL Sunucu Sertifikası siz ve web sitesi arasında bilgilerin güvenli şekilde taşınmasına imkan vermekte ve bu sitenin kimliği için elektronik güvenlik belgesi sağlamaktadır.

35-) SSL Sunucu Sertifikası, alışveriş esnasında kullandığınız kredi kartı bilgilerinizin görüntülenmesini ve başka şahıs ve kurumlar tarafından kullanılmasını engeller.

36-) ARKADAS.COM E-Posta ve Şifrenizin güvenliği tamamı ile kullanıcıya aittir. Şifrenin çalınması, kaybolması, vb. durumlardan ARKADAS.COM sorumlu değildir.

37-) ARKADAS.COM kullanabilmek için yararlanılan cihazların güvenliğinden kullanıcı sorumludur. Ortak kullanıma açık cihazlarda kayıtlı kalan ve bu sebeple kaybedilen bilgilerden ARKADAS.COM sorumlu tutulamaz.

38-) ARKADAS.COM üyeleri vasıtasıyla elde edilen diğer web bağlantılarından kaynaklı arızalardan ARKADAS.COM sorumlu tutulamaz.39-) ARKADAS.COM, yukarıda yazılan maddelerde değişiklik yapabilme ve düzenleme hakkını saklı tutar.

40-) ARKADAS.COM üzerinde üyelik başvuru formu dolduran herkes yukarıdaki kuralları kabul etmiş sayılır.

Arkadas.Com
Lokomotif İnternet Hizmetleri Paz. ve Tic. A.Ş.
Levent Mah. Fulyalı Sk. No:26
Beşiktaş / İSTANBUL / TÜRKİYE
Tel : +90 212 279 86 89
Fax : +90 212 279 86 82
E-Posta : destek@arkadas.com